Strony

niedziela, 7 lutego 2016

Obejrzane. LUTY 2016

Mustang
Listę tę tworzę dla własnego użytku, ale jeżeli kogoś to interesuje to proszę bardzo... Jest ona na bieżąco aktualizowana.

Podsumowanie miesiąca, czyli to co najlepsze:

1. Mustang
2. Trumbo
3. Deadpool
4. Planeta Singli

Wśród seriali zdecydowanie "Pot i łzy".

Ostatnio obejrzany film/serial:


[Serial] Pot i łzy 8/10
Bardzo udane, świetnie poprowadzone, z odpowiednim napięciem, ciekawymi bohaterami. A wydawałoby się, że balet mnie nie wciągnie. To wygląda kapitalnie. Wiele świetnych nowych aktorskich twarzy. Trudna opowieść, ale trzyma mocno.

Wcześniej obejrzane filmy/seriale:

[32] Bracia Grimsby 6,5/10
Sacha Baron Cohen i wszystko wiadomo. Mocno przegięte, z żartami które nie pozostają w głowie, ale świetna rozrywka na wieczorny wypad do kina.

[31] 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach 2/10
I wszystko wróciło do normy. Żenująca polska komedia romantyczna bez polotu, krzty oryginalności. humoru. Film zrobiony z założeniem, by zarabiać na widzach odpowiednio wyrobionych i poszukujących właśnie takiej oferty. Mam jednak wrażenie, że nawet oni nie dadzą rady tym razem.

[Serial] Z archiwum X. Sezon 10 5/10
W połowie tego krótkiego sezonu pisałem o swoim zaniepokojeniu tą serią. Gdy sezon 10 dobiegł końca, mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że było bardzo przeciętnie. Śmiało można pisać o rozczarowaniu. Twórcy poszli prostą drogą powtórzenia schematów i historii z poprzednich sezonów, ale zapomnieli, że serial powinien mieć w sobie iskrę, jakąś siłę, świetne napięcie. Odcinanie kuponów od klasyki to za mało by zjednać sobie widzów (podobnie było z wskrzeszonym "24").

[30] Las samobójców 4/10
Mogło być lepiej, bo pomysł na horror i miejsce autentyczne, ale okryte złą sławą nosi w sobie potencjał na dobre kino grozy. Trzeba jednak mieć pomysł na taką historię, a tutaj z każdą chwilą jest coraz gorzej, zaś finał opowieści to już wielkie rozczarowanie. Szkoda tematu i dobre aktorki.

[29] Victor Frankenstein 4/10
Bardzo słabo bo mocno przekombinowane. Film oparty na scenografii, bez większych i ciekawszych pomysłów. Próba przewrócenia mitu do góry nogami, połowicznie udana. Całość niepotrzebna.

[28] Zwierzogród 6/10
Pomysł ciekawy, bo animacja dla dzieci jak film kryminalny nie zdarza się zbyt często. Niestety całość nie pozostaje w pamięci, historia do przewidzenia.


[27] Ave, Cezar 5/10
Wpadka Coenów i kolejny dowód na to, że panowie kompletnie nie radzą sobie z komedią. Od strony wizualnej perfekcyjna opowieść. Hollywood lat 50-tych znakomite, choć mało go na ekranie i bardzo pobieżnie zostało tutaj przedstawione. Cała historia z komunistami jest bez sensu, intryga nie trzyma się kupy, a napięcia tutaj za grosz. I co z tego, że ładne to, fajnie zagrane, kolorowe, skoro w środku jest pustka. Stracona szansa na dobre, zabawne kino. Polecam braciom obejrzenie "Artysty", to zobaczą jak się wyznaje miłość historii kina w dzisiejszych czasach.

[Serial]  The Expanse 7,5/10
Wśród nielicznej udanej reprezentacji seriali kosmicznych, ten jest zdecydowanie bardzo udany. I choć czasami można się zgubić w tym gąszczu, to faktem jest, że od "Battlestar Galactica" nie było tak udanej opowieści o świecie w kosmosie.

[26] Trumbo 7,5/10
Uwielbiam opowieści o starym Hollywood, a tutaj nawiązania do klasyki, "Rzymskiej opowieści", "Spartakusa", pojawiają się wielkie gwiazdy, mechanizmy rządzące Fabryką Snów. Jeszcze jedna historia o Czarnej liście Hollywood, ale tym razem skupiona na Daltonie Trumbo, słynnym scenarzyście, który mimo zakazu pracy, pod pseudonimami zdobył dwa Oscary. Świetnie opowiedziana historia człowieka, który się nie poddał. W pierwszej połowie film wybitny, ale potem całość nieco szwankuje. Znakomity Brian Cranston.

[25] Gęsia skórka 5/10
Tylko bardzo średnia opowieść o potworach, które z książek przenikają do naszego świata. Nie ma nawet czego wspominać.

[24] Deadpool 7/10
Kolejny komiks na ekranie, ale zdecydowanie z jajem, dystansem i nowym superbohaterem. Sporo sprośności, odwagi, ciekawych rozwiązań fabularnych i realizatorskich. Świeże i zabawne. Dawno nie było tak udanego filmu komiksowego w kinie.

[23] Głośniej od bomb 5/10
To nie jest stary film Wojcieszka, a nowy film Joachima Triera. Pustka filmowa. Niezły i utalentowany reżyser, ale niewiele ma w sumie do powiedzenia i świeżego i ciekawego. Bardzo przeciętne kino autorskie.

[22] Jak całkowicie zniknąć 5/10
Lubie wczesne kino tego twórcy, ale rozumiem, że Wojcieszek dziś to artysta, który porusza się swoimi drogami. I dokładnie taki jest ten film. Jego! I chyba tylko jego. I choć na początku taka historia intryguje, to z każdą kolejną chwilą dochodzę do przekonania, że w środku jest bardzo niewiele. Nie mój świat. Pytanie jednak brzmi, dla kogo to kino.

[21] Mustang 8/10
Znakomite kino w tematyce niełatwego życia kobiet w krajach islamskich. Zazwyczaj omijam temat z daleka, bo wiadomo, że mają ciężko, ale to spojrzenie jest szczególnie poruszające. Przede wszystkim dlatego, że jest to historia młodych, bardzo normalnych, dziewczyn, które nie chcą żyć według staromodnych prawideł nakazujących im poślubić wybranka rodziców/opiekunów. Ten tytułowy mustang jest tutaj kluczem do opowieści, bo wyrywa się na wolność, walczy, nie poddaje. Kilka różnych postaw, dróg dla przyszłego życia, sporo zasmuconych twarzy. Kwestia wolności ludzkich wyborów i losów dotknie każdego odbiorcę, bo bije z tej historii rzadko dziś spotykany w kinie autentyzm.

[20] Na granicy 6/10
Nieco tylko niewykorzystana szansa na kino znakomite i wielkie. Bo atuty są świetne. Znakomite aktorstwo (Dorociński!), kapitalne Bieszczady zimą (zdjęcia Łukasza Żala!), aura zagrożenia, pustkowie, samotność, tajemnica. Na samym początku jest więc bardzo dobre wprowadzenie w historię, ale w drugiej połowie i od momentu rozpoczęcia się rozgrywki pomiędzy antagonistami całość zaczyna się rozłazić. Główną tego winą jest scenariusz, który nie dostarcza tak wielu atrakcji, jak mógłby. Przy takim kinie potrzebne jest większe napięcie, ciekawsze zwroty akcji, intrygujące rozwiązania fabularne. Twórcy skupili się na klimacie i aktorach, ale zapomnieli o potrzebie opowiadania wciągającej historii. Szkoda.

[19] Czas próby 6/10
Hollywoodzkie kino bardzo klasycznie opowiedziane. I tutaj należy mieć głównie żal, bo taka katastroficzna historia mogłaby mieć nieco więcej napięcia, a mniej romantyczno-miłosnych uniesień. Film najlepiej wypada właśnie w momentach pokazywania zagrożenia, sztormu, akcji ratunkowej. Całość oczywiście po hollywoodzku bardzo budująca. Do obejrzenia i zapomnienia.

[18] Regression 6/10
Thriller (horror?). Ta nieznajomość gatunkowa jest tutaj kluczem. Z klimatem i umiejętnym wodzeniem widza za nos, twórca m.in. "Innych" oraz "W stronę morza", prowadzi nas przez historię, która ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Kilka ciekawych pomysłów i tylko po seansie, jakoś żal, że jednak nie jest to film, jakiego oczekiwałem. Generalnie dobrze się ogląda, bo napięcie jest wyczuwalne i chyba to musi mi wystarczyć.

[17] Planeta Singli 7/10
Wśród komedii romantycznych rzeczywiście bardzo udana i zabawna propozycja. Wszystko się trzyma swoich założeń, a ja po wyjściu z kina nie czuję się obrażony lecz zrelaksowany.



Oceny:

1 - Katastrofa / 2 - Bardzo zły / 3 - Zły / 4 - Słaby / 5 - Przeciętny / 6 - Niezły / 7 - Dobry / 8 - Bardzo dobry / 9 - Znakomity / 10 - Arcydzieło
Oceny od 1 do 4 to STRATA CZASU
Oceny 5-6 to MOŻNA BYŁO LEPIEJ SPOŻYTKOWAĆ CZAS
Oceny 7-10 to DOBRZE WYKORZYSTANY CZAS
Seriale oceniane są po zakończeniu pełnego sezonu
Dopuszczalne połówki ocen

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz