Strony

środa, 21 lutego 2018

Wiele festiwali i inicjatyw bez wsparcia PISF


Polski Instytut Sztuki Filmowej zamieścił na swojej stronie listę wydarzeń filmowych, które nie otrzymały dofinansowania na swoje najbliższe edycje. Wsparcia nie otrzymało wiele znaczących wydarzeń filmowych, które zapewne teraz wdrożą procedurę odwoławczą.

Wczoraj pisałem o przedsięwzięciach, które otrzymały dofinansowanie. Dziś PISF uzupełnił swoją listę także o te wydarzenia, które wsparcia nie otrzymały. Znalazło się tutaj wiele wydarzeń o znaczącej pozycji na festiwalowej mapie Polski.

Wśród wydarzeń, które nie otrzymały dotacji znalazły się m.in. dwa festiwale kina niemego (Warszawa i Kraków), AfryKamera, 4. Splat!FilmFest, 12. Festiwal Filmowy Pięć Smaków, WAMA Film Festival w Olsztynie (5. edycja), Ars Independent Festival 2018, 15. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, 11 Festiwal Muzyki Filmowej (zabiegał o 475 tysięcy złotych), 28. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu, 11. Festiwal Reżyserii Filmowej, 11. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO w Radomiu, Sopot Film Festival 2018, 20. Przegląd Filmowy Kino na Granicy, Szczecin European Film Festival '18, 10. Solanin Film Festiwal 2018, Suspense Film Festival 2018, 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy i wiele innych. W priorytecie dotyczącym "Inicjatyw filmowych" pominięto także wiele przygotowywanych wydarzeń.

W priorytecie "Badania i rozwój" dofinansowania odmówiono m.in. takim przedsięwzięciom jak: Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura, Paszporty Polityki, System wsparcia dystrybucji filmów polskich, europejskich i klasyki kina, Wydanie 10 numerów „Magazynu Filmowego” w 2018 roku, Prowadzenie Serwisu Internetowego SFP www.sfp.org.pl.

PISF uzupełnił wszystkie priorytety w Programie Operacyjnym Edukacja i Upowszechnianie Kultury Filmowej. Szczegóły tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz