Strony

niedziela, 31 października 2021

Największy przebój kinowy 2021 roku to…

[BOX OFFICE] Zgodnie z przewidywaniami analityków box office mamy nowego króla światowego box office’u 2021 roku. I zgodnie z przewidywaniami nie jest to film z Hollywood. W tym roku największy przebój kin na świecie to chiński „Battle at Lake Changjin”, który pokonał… inny film z Chin.

W piątek film o chińskim epizodzie wojny w Korei wspiął się na szczyt światowego box office w 2021 roku, pokonując inną chińską produkcję, komedię zatytułowaną „Hi, Mom”. Opisywany jako mocny wojenny film „Battle at Lake Changjin” został wyreżyserowany przez trzech reżyserów -  Chen Kaige, Tsui Hark i Dante Lam. W ciągu 29 dni wyświetlania w chińskich kinach wpływy na filmie wyniosły 845 mln dolarów. „Hi, Mom” debiutowało na początku roku i wpływy z biletów wyniosły 821 mln dolarów w trakcie 90 dni kinowej dystrybucji. W Chinach jest taka zasada, że filmy w kinach prezentowane są zazwyczaj przez miesiąc, ale można je przedłużyć do dwóch miesięcy. Okresy dystrybucji powyżej dwóch miesięcy zdarzają się rzadko.

„Battle at Lake Changjin” jest największym przebojem chińskich i światowych kin w 2021 roku. Najbardziej kasowym filmem w historii chińskich kin jest ciągle „Wolf Warrior 2”, który przyniósł 854 mln dolarów, ale wkrótce może stracić ten tytuł. Oba filmy to produkcje wojenne, patriotyczne i wychwalające dokonania chińskich bojowników.

Jak pisze Variety sukces „Battle at Lake Changjin” nie jest związany tylko z miłością Chińczyków do filmów. Na pokazy tej produkcji mają bowiem obowiązek chodzić grupy zorganizowane, głównie z dużych zakładów pracy. SKĄD MY TO ZNAMY? Jak w Polsce, tak i w Chinach seans taki jej elementem patriotycznej edukacji.

Oficjalnie trwają prace nad sequelem „Battle at Lake Changjin”, który zatytułowany będzie „Water Gate Bridge”. Będzie to kontynuacja opowieści o Chińskiej Ludowej Armii Ochotniczej, którą teraz będziemy obserwować podczas innego manewru tej samej kampanii w czasie wojny w Korei. Historia ta ma wydźwięk anty-amerykański, bo opowiada o zniszczeniu mostu Water Gate, który był jedyną drogą odwrotu dla amerykańskiej dywizji. Po każdej takiej próbie Chińczyków, Amerykanie odbudowywali most, a ostateczne zniszczenie przeprawy nastąpiło dopiero po samobójczym ataku Chińczyków. „Film pozwoli widzom zobaczyć, czym… jest wielki duch wojny przeciw agresji USA” – powiedział producent filmu Yu Dong. [źródło Variety]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz