Strony

sobota, 15 kwietnia 2023

Kolejne silne wsparcie dla „Strefy interesów” Glazera

Pojawiła się świetna wiadomość dotycząca filmu „Strefa interesów” (The Zone of Interest) w reżyserii Jonathana Glazera. Do zespołu utalentowanych twórców dołączyła Mica Levi, która stworzyła oprawę muzyczną do tego filmu. Ta brytyjsko-polska koprodukcja będzie walczyć w maju o Złotą Palmę w Cannes.

„Strefy interesów” zapowiada się bardzo ciekawie. Po tym jak ogłoszono zakwalifikowanie tego filmu do Cannes odezwały się głosy osób, które miały okazję przeczytać scenariusz filmu, a ten wyraźnie ich zachwycił. To może być najważniejsze wydarzenie w polskim kinie w 2023 roku. Film w całości nakręcono w Polsce, jego producentką jest Ewa Puszczyńska.

Wiele uwagi poświęca się już dziś zdjęciom Łukasza Żala, dwukrotnie nominowanego do Oscara. Choć niewiele wiadomo, podobno jego praca jest bardzo interesująca. Media zagraniczne podają, że do ekipy dołączyła też Mica Levi, która napisała muzykę do „Strefy interesów”. Levi współpracowała z Glazerem przy jego filmie „Under the Skin” z 2013 roku. To była jej pierwsza duża ścieżka dźwiękowa do filmu. Niedługo potem Levi zdobyła nominację do Oscara za muzykę do filmu „Jackie”. Ostatnio pracowała przy filmach „Monos” i „Zola” oraz miniserialu „Mały topór”.

„The Zone of Interest” to opowieść o życiu codziennym niemieckiej rodziny mieszkającej w czasie drugiej wojny światowej obok niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz. Jednocześnie film przybliża postać polskiej nastolatki, która pomagała więźniom obozu. Autorem scenariusza i reżyserem, inspirowanego powieścią Martina Amisa filmu jest Jonathan Glazer. Producentami filmu są James Wilson oraz Ewa Puszczyńska („Ida”, „Aida”, „Silent Twins” i wiele innych). Za kostiumy odpowiada Małgorzata Karpiuk, a za charakteryzację – Waldemar Pokromski. Wszystkie zdjęcia do filmu, których autorem jest Łukasz Żal – zostały zrealizowane w Polsce, z czego ich większa część w Oświęcimiu, przy ścisłej współpracy z Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jego twórcy przeprowadzili szeroko zakrojone, wieloletnie badania historyczne, oparte również na rozmowach z mieszkańcami Oświęcimia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz