Już nie jeden, ale podobno dwa filmy mają
opowiedzieć historię Josepha Merricka. Pisałem o planach Jacka Hustona, ale
równolegle pojawił się inny projekt, który w obsadzie ma Adama Pearsona, aktora,
który znakomicie wypadł w filmie „A Different Man”.
Kilka dni temu pisałem o podwójnych produkcjach, przy okazji dwóch polskich filmów na podstawie „Lalki”. Na zachodzie też powstają równocześnie dwa filmy na podstawie klasycznej historii. Widowni zostaną bowiem przypomniane losy Josepha Merricka.
Variety informuje , że Adam Pearson („A Different Man”) został obsadzony w roli Josepha Merricka w nowej adaptacji filmowej „The Elephant Man”. Ta wersja będzie oparta na nagrodzonej Tony sztuce Bernarda Pomerance’a, a scenariusz napisał syn Pomerance’a, Moby Pomerance. Zdjęcia mają rozpocząć się wiosną 2026 r.
Wybór Pearsona z jednej strony to praktyczna decyzja, bo aktor choruje na przypadłość, podobną do tej, z jaką zmagał się Merrick. Z drugiej strony Pearson zagrał znakomicie w „A Different Man”, a był chwalony też za rolę w „Under the Skin”. Jego występy doceniane były za autentyczność, bo przypadłość aktora, nie była skrywana pod makijażem.
Nie wiadomo, na jakich etapach są poszczególne projekty i jakie są wizje twórców. Nieco więcej wiadomo o filmie Jacka Hustona, za to nie wiadomo kto wyreżyseruje film z Pearsonem. Podobno nad swoją wersją historii Człowieka słonia pracuje Kornél Mundruczó.
Jednak na razie najważniejszą filmową wersję tej historii zrealizował David Lynch, warto wypatrywać "Człowieka słonia" w naszych kinach.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz