Strony

piątek, 18 grudnia 2020

Otwarcie Muzeum Akademii przesunięte ponownie

Powołany do życia w 2012 roku pomysł budowy Muzeum Amerykańskiej Akademii Filmowej zakładał otwarcie tej placówki w 2017 roku. Na drodze realizacji tego planu stanęły m.in. problemy finansowe, opóźnienia w budowie, a teraz pandemia. Muzeum nie wystartuje w kwietniu 2021 roku, jak planowano wcześniej. Jest nowa data otwarcia.

Do czasu wybuchu pandemii otwarcie muzeum planowano na grudzień 2020 roku, ale po eskalacji Covid-19, opóźnieniu gali przyszłorocznych Oscarów, przesunięto otwarcie muzeum na kwiecień 2021 roku. Nic jednak z tego nie będzie.

Oscary 2021 miały zaprezentować światu to przedsięwzięcie, znacząco przyczynić się do promocji muzeum. W Akademii zakładano, że w kwietniu problem pandemii zostanie rozwiązany, ale jak widać po obecnej sytuacji w USA i na świecie, koronawirus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Dyrekcja muzeum zmuszona jest też do przeanalizowania swoich planów pod względem całej sytuacji. Planowane jest między innymi rozwinięcie działań muzeum w kierunku prezentacji wirtualnych.

„Sytuacja związana z chorobą jest coraz gorsza, szczególnie w Los Angeles, muzea były zamknięte przez prawie cały rok i to się nie zmieni w najbliższym czasie. Biorąc to pod uwagę musieliśmy zadbać o bezpieczeństwo naszych gości i naszego zespołu. W tej sytuacji nie wydaje się właściwe ani rozsądne, aby otwierać nasze muzeum w kwietniu” – powiedział Bill Kramer, dyrektor tej placówki.

Nowa data uroczystej inauguracji Muzeum Akademii to 25 września 2021, a otwarcie jej dla publiczności nastąpi 30 września 2021 roku.

Przedstawiciele Akademii zakładają, że we wrześniu problem Covid-19 nie będzie już tak bolesny i dzięki szczepionce choroba zostanie zwalczona.

Zbieranie funduszy na muzeum oficjalnie zakończono. Obecna cena muzeum to 467 milionów dolarów.

Kiedy muzeum zostanie otwarte, zwiedzający będą mogli zobaczyć trzypiętrową wystawę stałą o powierzchni 30000 metrów kwadratowych, w tym galerie współtworzone z zaproszonymi kuratorami Spike’em Lee i Pedro Almodovarem, a także nowatorską komorę dźwiękową zaprojektowaną przez Hildur Guðnadóttir, nagrodzoną Oscarem kompozytorkę „Jokera”. Na otwarcie zaplanowano też prezentację wystawy czasowej poświęconą japońskiemu mistrzowi animacji Hayao Miyazakiemu, która pozostanie na miejscu przez osiem miesięcy.

Muzeum w swoich gablotach zaprezentuje m.in.: słynne rubinowe trzewiki z „Czarnoksiężnika z krainy Oz”, „Różyczka” z „Obywatela Kane’a”, głowa Obcego, R2-D2 i C-3PO, Aries 1B z „2001 A Space Odyssey” oraz sukienka May Queen Florence Pugh z „Midsommar”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz