poniedziałek, 9 czerwca 2014

Obejrzane. CZERWIEC 2014

Listę tę tworzę dla własnego użytku, ale jeżeli kogoś to interesuje to proszę bardzo... Będą ją na bieżąco aktualizował.

Oceny:
1 - Katastrofa / 2 - Bardzo zły / 3 - Zły / 4 - Słaby / 5 - Przeciętny / 6 - Niezły / 7 - Dobry / 8 - Bardzo dobry / 9 - Znakomity / 10 - Arcydzieło
Oceny od 1 do 4 to STRATA CZASU
Oceny 5-6 to MOŻNA BYŁO LEPIEJ SPOŻYTKOWAĆ CZAS
Oceny 7-10 to DOBRZE WYKORZYSTANY CZAS
Seriale oceniane są po zakończeniu całego sezonu

I jeszcze w tym miejscu podsumowanie miesiąca:

Szczególnych zaskoczeń brak. Na wyróżnienie zasługują: "Obywatel roku", "Na skraju jutra", "Pozycja dziecka" oraz liczne polskie dokumenty.

Ostatnio obejrzany:

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął 6/10
Jakie to mocno średnie, a jak wiele obiecuje. A kto widział zwiastun, może sobie film darować.

Wcześniej obejrzane filmy:

Transformers: Wiek zagłady 5/10
Zdecydowanie bardzo zły film. Bez krzty próby opowiedzenia sensownej historii, raczej jako przyczynek do zaprezentowania efektów wizualnych (9/10). Niby dzieje się dużo i szybko, ale wieje jednak nudą i po prostu nie wciąga.

Oculus 7/10

Małe stłuczki 7/10
Bez wątpienia jeden z najlepiej nakręconych polskich filmów w tym roku. Niestety ta umiejętna zabawa formą, ciepły klimat, elementy absurdu nie wystarczają, by mnie do filmu specjalnie przekonać.

Arbiter uwagi 4/10

Odruch serca 6/10
Opowieść o początkach epidemii AIDS wśród nowojorskich gejów. Taki hołd dla sprawy, ale przez to przesadzony. Sama jednak historia wstrząsająca i dziś trudna do wyobrażenia. Film rozpatrywać trzeba jako historię miłości w trudnych czasach i jako obraz walki o uświadomienie problemu. Dobre kreacje aktorskie.

Jak wytresować smoka 2 6/10
Nie dorównuje pierwszemu filmowi. W środku wieje nudą, tempo całości słabe, niespodzianek jak na lekarstwo. Oczywiście, że nowych fajnych smoków dużo, ale na poziomie scenariuszowym lekki niedosyt. Za to od strony realizacyjnej, plastyki, animacji postaci, budowy tła i krajobrazów oraz pracy kamery to najlepsza tego typu produkcja, jaką widziałem w ostatnich latach.

Gra o tron. Sezon 4 7/10

Labor Day 7/10
Wbrew opiniom to bardzo udany dramat dwójki ludzi, którzy cierpią. Reżyseria, gra aktorska i cała oprawa na najwyższym poziomie. Końcówka niepotrzebnie zmienia się w ckliwy melodramat, a całość kończy się mało wiarygodnym happy endem. Po drodze jednak świat, związek bohaterów, obserwacja młodego człowieka prowadzą nas przez historię bardzo sprawnie. 

Obywatel roku 8/10
Skandynawskie kino z elementami gangsterskiej opowieści. Wiele tutaj niespodzianek, fajnie mylonych tropów, ciekawych bohaterów. Wszystko trzyma w napięciu, prowadzi nas przez mroźny świat pełny przemocy.

Blue Ruin 7/10

Dżej Dżej 4/10
Kolejna polska katastrofa. 

Trzy Kobiety 7/10
Polski dokument. Spojrzenie na kobiety, z Polski B. Ciężkie to życie, obserwacja autorki bezwzględna dla tego środowiska. Wszystko już było, ja to znam, więc po co?

Werka 7/10
Polski dokument. Życie kobiety, która kocha i zajmuje się dzieckiem niepełnosprawnym. Hołd dla jej oddania i walki.

Przywódcy 7/10
Polski dokument. Dzieciaki startują do samorządu. Mała Polska.

Efekt domina 7/10

Na skraju jutra 8/10
Kapitalne kino rozrywkowe i science-fiction. Słuszne porównanie do "Dnia świstaka". Trzyma w napięciu, nie brakuje humoru, efekty znakomite.

Babadook 6/10
Horror z dalekiego kraju. Mnie nie przekonał.

Deep Love 8/10
Mimo choroby warto walczyć. Fajnie, że bohater ma za co. Świetnie opowiedziane.

Pozycja dziecka 8/10
Obraz matki walczącej o syna. Mechanizm znany każdemu człowiekowi. Masz kasę, możesz więcej, bez względu na wymiar zbrodni. Tutaj relacje matki z synem są najważniejsze i one poruszają najmocniej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz