wtorek, 11 lutego 2020

Amerykańska Akademia Filmowa otwiera muzeum


Podczas 92. edycji wręczenia Oscarów, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej oficjalnie poinformowała o dacie otwarcia swojego muzeum. Ma być to najlepsze tego typu przedsięwzięcie na świecie.

O trzy lata przeciągnęło się otwarcie muzeum Akademii, ale wygląda na to że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Podczas gali wręczenia Oscarów oficjalnie poinformowano, że muzeum zostanie otwarte 14 grudnia 2020 roku. Koszt budowy muzeum sięgnie 388 milionów dolarów.

Muzeum Akademii otwarte zostanie na Wilshire Boulevard w Los Angeles, osiem lat po ogłoszeniu planów jego budowy. Muzeum będzie miało siedzibę w dawnym domu towarowym May Co. Pieniądze na budowę muzeum pochodzą ze zbiórek funduszy wśród osób zainteresowanych jego powstaniem. Przez jakiś czas zbiórka pieniędzy utknęła w martwym punkcie, a koszty zaczęły niebezpiecznie rosnąć. Nie udało się utrzymać planowanych kosztów budowy na wysokości 250 mln dolarów.

Podczas gali Tom Hanks, który wspiera budowę muzeum mówił: „W Mieście Aniołów jest mnóstwo kultury, ale nigdy nie było muzeum poświęconego sztuce i wiedzy filmowej”.

Dyrektor Muzeum Akademii Bill Kramer powiedział w oświadczeniu: „Nie możemy się doczekać, aby powitać cały świat w Muzeum Akademii. Kiedy nasze drzwi zostaną otwarte 14 grudnia, nasza ekscytująca kombinacja wystaw, pokazów oraz programów publicznych i edukacyjnych stworzy niezrównane wrażenia dla miłośników kina na całym świecie”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz