wtorek, 11 lutego 2020

Plakat nowego filmu Wesa Andersona bez Foxa


Latem tego roku będzie miał w kinach swoją premierę najnowszy film Wesa Andersona zatytułowany „The French Dispatch”. Plakat, który go promuje jest fantastyczny, jutro pojawi się zwiastun. W ekipie aktorskiej oczywiście większość dobrych znajomych amerykańskiego reżysera. Premiera festiwalowa może odbyć się w Cannes. Dystrybutorem jest Searchlight Pictures, już bez „Fox” w nazwie.

Nowa opowieść Wesa Andersona rozgrywać ma się w latach 50., głównie we francuskim miasteczku Angoulême. Głównym bohaterem będzie amerykański dziennikarz, który próbuje stworzyć we Francji własną gazetę i pisać o tym, co jest dla niego naprawdę istotne. Obsada filmu jest imponująca: Bill Murray, Owen Wilson, Adrien Brody, Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Lyna Khoudri, Jeffrey Wright, Mathieu Amalric i Stephen Park. Premiera filmu w USA zapowiadana jest na 24 lipca 2020 roku.

Po raz pierwszy oficjalnie w materiałach promocyjnych nie ma nazwy Fox. Film wprowadzi do kin w USA firma Searchlight Pictures. Decyzję o usunięciu słowa „Fox” podjął zarząd Disney Company, który nie chce aby familijna firma kojarzona była ze stacją tv FoxNews.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz