wtorek, 9 lipca 2024

„Shrek 5” w kinach. Nie wszyscy powrócą

Mike Myers, Eddie Murphy i Cameron Diaz powrócą w obsadzie głosowej piątej części „Shreka”. Premiera filmu zapowiadana jest na 1 lipca 2026 roku. Niestety nie usłyszymy w tym filmie już Jerzego Stuhra.

Studio DreamWorks Animation ogłosiło, że „ Shrek 5” jest oficjalnie w fazie produkcji, a data premiery jest bardzo, bardzo odległa – 1 lipca 2026 r. Potwierdzono, że w filmie powrócą gwiazdy oryginalnej wersji „Shreka”, Mike Myers, Eddie Murphy i Cameron Diaz. Niestety w polskim dubbingu nie usłyszymy Jerzego Stuhra, aktor dziś zmarł.

„Shrek 5” zostanie wyreżyserowany przez Walta Dohrna, który był scenarzystą w „Shrek 2” i „Shrek Trzeci” oraz szefem fabuły w „Shrek Forever After”, w którym również użyczył głosu Rumpelsztykowi.

Seria filmów „Shrek” wydała cztery filmy fabularne w latach 2001–2010. Oryginalny „Shrek” przekształcił DreamWorks Animation w potężne studio z dochodem brutto na poziomie 487 milionów dolarów na całym świecie. Film został pierwszym zwycięzcą Oscara w kategorii filmów animowanych. „Shrek 2” zarobił 928 milionów dolarów. Oba filmy rywalizowały o Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes.

1 komentarz: