wtorek, 10 października 2017

127 tysięcy widzów na „Blade Runner 2049” w Polsce


[BOX OFFICE] Bardzo dobre otwarcie w Polsce oraz świetny wynik widzów na jeden ekran. „Blade Runner 2049” poległ w USA, ale bardzo dobrze zadebiutował w naszych kinach.

Fani „Łowcy androidów” w Polsce stanęli na wysokości zadania i tłumnie stawili się w kinach... Cóż, piszę to trochę przekornie, bowiem wiadomo, że do kina na „Blade Runner 2049” wybrali się głównie widzowie skuszeni zapowiedziami filmu, Harrisonem Fordem w obsadzie oraz obietnicą obejrzenia widowiskowego kina fantastycznonaukowego z elementami akcji. Masowa publiczność kręciła się mocno na fotelu zajadając popcorn i po seansie nie wyszła w pełni usatysfakcjonowana opowieścią z pogranicza filozofii i pytań egzystencjalnych. Drugi weekend w Polskich kinach będzie dla „Blade Runner 2049” zapewne bolesnym spadkiem.

Tymczasem debiutancki weekend w Polsce okazał się dla filmu bardzo dobry. „Blade Runner 2049” obejrzało w pierwszy weekend (i wraz z pokazami w czwartek wieczór) 127 404 widzów, co przy 158 ekranach dało 806 widzów na jeden ekran. W sumie 3 miliony złotych wpływów z kas kin. Bardzo dobry wynik.

Ale „Blade Runner 2049” mimo udanego debiutu nie pokonał w box office „Botoksu”. Polski film idzie jak burza i choć w drugi weekend stracił 46 procentowe zainteresowanie, ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Po rekordowym tegorocznym starcie w polskich kinach, w drugi weekend na film Patryka Vegi wybrało się 392 tysiące widzów, a w sumie od premiery już 1,458 mln widzów. Wpływy z kin wynoszą już 30,5 mln złotych.

Jeszcze jeden film z czołówki świetnie się sprzedaje. To animowane „My Little Pony: Film”, który w weekend otwarcia obejrzało 102 tysiące widzów.

Niestety nie wzbudził wielkiego zainteresowania animowany i bardzo ambitny „Twój Vincent”, którego zobaczyło w pierwszy weekend wyświetlania 34 tysiące widzów.