piątek, 6 lipca 2018

Rusza jedenasta edycja Nagród PISF


Polski Instytut Sztuki Filmowej 9 lipca rozpocznie zbieranie kandydatur do 11 edycji swoich nagród. To doroczne wyróżnienia dla osób i instytucji, które wyróżniły się w szczególny sposób w upowszechnianiu kultury filmowej. W tym roku jest nieco mniej kategorii, ale charakter pozostaje ten sam. Finał Nagród PISF będzie miał miejsce na festiwalu w Gdyni i zgodnie z informacjami dyrektora PISF sama uroczystość będzie miała nieco inny charakter.

W oficjalnym komunikacie PISF przeczytać można:

W poniedziałek, 9 lipca, rozpocznie się nabór zgłoszeń do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Do 23 lipca 2018 roku można zgłaszać kandydatury osób i instytucji, które w szczególny sposób wyróżniły się w upowszechnianiu polskiej kultury filmowej w 2017 roku.

Nagrody PISF to jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć osób i instytucji wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej. Nagrody przyznawane są od 2008 roku.

Polski Instytutu Sztuki Filmowej po raz jedenasty nagrodzi najlepszych w 9 kategoriach:

Kino,
Wydarzenie filmowe,
Promocja polskiego kina za granicą,                      
Krytyka filmowa,
Książka o tematyce filmowej,
Edukacja filmowa,
Dystrybucja polskiego filmu,
Dyskusyjny Klub Filmowy,
Plakat filmowy.

Kandydatów do Nagród PISF zgłaszają instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą oraz inne podmioty działające w sektorze kultury.

Formularze zgłoszeniowe będą dostępne na stronie wnioski.pisf.pl od 9 lipca 2018 roku do 23 lipca 2018 roku.

Laureatów poznamy we wrześniu podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. [informacja prasowa]

***

Nagrody PISF pozostają i to jest dobra wiadomość. Zmieniły się nieco kategorie. Nie ma już kategorii Audycji lub programu filmowego, nie ma też kategorii Publicystyka filmowa w internecie (wygląda na to, że byłem ostatnim jej laureatem :) oraz kategorii doceniającej Cyfrową rekonstrukcję filmów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz