11 listopada, z okazji Święta Niepodległości, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w kinach studyjnych w całym kraju – Dzień Kina Polskiego.
To święto rodzimej kinematografii, podczas którego widzowie będą mieli okazję zobaczyć najważniejsze, nagradzane oraz premierowe produkcje polskich twórców. W programie znajdą się zarówno pokazy przedpremierowe filmów z Konkursu Głównego tegorocznego festiwalu w Gdyni („Dziewczyna z igłą” Magnusa von Horna, „Simona Kossak” Adriana Panka, „Minghun” Jana P. Matuszyńskiego) klasyki polskiego kina („Krzyk” Barbary Sass), jak i nowości, które niedawno miały swoją premierę („Biała odwaga” Marcina Koszałki, „Smok Diplodok” Wojtka Wawszczyka, „Wanda Rutkiewicz. Ostatnia wyprawa” Elizy Kubarskiej, „Rave” Łukasza Rondudy i Dawida Nickela, „Las” Lidii Dudy).
Dlaczego warto wziąć udział?
Dzień Kina Polskiego to doskonała okazja, by odkryć i na nowo docenić polską twórczość filmową. Na ekranach pojawią się filmy, które zdobyły uznanie krytyków na festiwalach krajowych i zagranicznych, a także produkcje stworzone przez młodych, utalentowanych reżyserów. Widzowie będą mogli wziąć udział w specjalnych pokazach przedpremierowych, spotkaniach z twórcami, dyskusjach oraz warsztatach filmowych.
Marcin Dorociński ambasadorem wydarzenia
Marcin Dorociński, jeden z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych polskich aktorów, został Ambasadorem tegorocznej edycji Dnia Kina Polskiego. Aktor, który w ostatnich latach zyskał międzynarodowy rozgłos dzięki takim produkcjom jak "Gambit Królowej", od lat jest zaangażowany w promowanie polskiego kina i kultury. "Kino to dla mnie medium o ogromnej sile przekazu – pozwala opowiadać historie, które nas dotykają, inspirują i poruszają. Polskie filmy mają w sobie tę wyjątkową wrażliwość i szczerość, które zasługują na szersze uznanie, zarówno w kraju, jak i za granicą," podkreślił Dorociński, komentując swoją nową rolę w filmie „Minghun” Jana P. Matuszyńskiego, który widzowie będą mogli obejrzeć przedpremierowo właśnie 11 listopada.
Zaplanuj swój Dzień Niepodległości w kinie
Szczegółowy program projekcji i informacje o dostępnych biletach można znaleźć na stronach internetowych kin studyjnych oraz w mediach społecznościowych. [informacja prasowa]
Moje aktywności w Szczecinie to: Kino Zamek zaprezentuje filmy „1953. Walka o nadzieję” i „Kiedy ucichnie wiatr”, a oba są wydarzeniami dokumentalnymi opowiadającymi o wielkich historycznych wydarzeniach sportowych; Kino Pionier 1907 pokaże m.in. „Simonę Kossak”, „Dziewczynę z igłą”, „Minghun”, „Imago”.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz