czwartek, 10 czerwca 2021

75 procent widzów w kinach od 26 czerwca

Ministerstwo Zdrowia łagodzi obostrzenia, także w kinach i teatrach. Od 13 czerwca będzie można kupić i spożywać w kinach jedzenie i picie. Od 26 czerwca limit miejsc w kinach zostanie zwiększony do 75 procent. Limity nie będą dotyczyć osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Jak pisze Ministerstwo Zdrowia: „Już od 13 czerwca wprowadzamy łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Od 26 czerwca zwiększamy także limity – więcej widzów w kinach i teatrach oraz otwieramy dyskoteki. Więcej osób będzie mogło przebywać w hotelach, restauracjach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Pamiętaj, że limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19”.

Szczegóły dotyczące zmian wyglądają następująco:

Od 13 czerwca otwarte mogą być strefy gastronomiczne m.in. w kinach, teatrach, na koncertach. Dozwolona będzie więc sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia we wspomnianych miejscach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.

Od 26 czerwca w kinach (i innych ośrodkach kultury) dostępnych będzie mogło być maksymalnie 75 proc. miejsc na sali.

UWAGA najważniejsza! Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień.

Do niedzieli pojawić mają się szczegółowe zapisy dotyczące nowych zasad. Jest kilka pytań, a które dotyczą na przykład noszenia maseczek, dystansu i tym podobnych "utrudnień".

***

Kina stacjonarne latem będą zapewne konkurować z pogodą, ale zmiany limitów na pewno ucieszą organizatorów wydarzeń artystycznych, a przecież festiwali filmowych tego lata będzie mnóstwo. MNIE TE ZMIANY CIESZĄ BARDZO!

Zapraszam na następujące wydarzenia, w których organizacji uczestniczę:

Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami" w Nowogardzie od 12 lipca

Dąbskie Wieczory Filmowe od 26 lipca

Kino Zamek w Szczecinie - na bieżąco

Klub Delta w Szczecin Dąbiu - na bieżąco

Dom Kultury Krzemień w szczecińskich Podjuchach - na bieżąco

Ińskie Lato Filmowe od 6 sierpnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz