poniedziałek, 7 czerwca 2021

Indiana Jones znowu kontra naziści

Wyciekają pierwsze nieoficjalne zdjęcia z planu filmu „Indiana Jones 5”. Mówią one nam co nieco o tym, w jakim kierunku zmierza historia opowiadana w kolejnym odcinku przygód Indy’ego. Jego przeciwnikami ponownie będą naziści, ale czy powraca temat „złotego pociągu”?

Na zdjęciach, które są w sieci widać kaskadera w masce młodego Harrisona Forda. Kaskader ubrany jest w nazistowski/niemiecki mundur. Odmłodzenie Indy’ego nastąpi zapewne dodatkowo dzięki technologii CGI, ale oznacza to, że początek filmu i sceny retrospekcyjne będą się rozgrywały w czasie II wojny światowej.

Inne zdjęcia zza kulis produkcji i zdecydowanie nieoficjalne ukazują nazistowski pociąg z tajemniczymi skrzyniami. Tutaj otwiera się pole do interpretacji. We wczesnych pomysłach Indy szukać miał w Polsce „złotego pociągu”, ale pomysł Lawrence’a Kasdana i Jake’a Kasdana upadł. Ale szkoda!

Jakiś czas temu pojawiły się plotki o tym, że film opowiadać ma o wyścigu kosmicznym z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Niemcy w czasie II wojny światowej tworzyli rakiety, które mogły zadecydować o losach wojny, a które po latach przyczyniły się do tworzenia rakiet latających w kosmos.

Co takiego znajduje się w skrzyniach w pociągu z epoki? To będzie właśnie treść nadchodzącego filmu i daje to spore pole do popisu.

Naziści byli przeciwnikami Indiany Jonesa w dwóch najlepszych filmach z tej serii, bo walczył z nimi w „Poszukiwaczach zaginionej arki” i „Ostatniej krucjacie”.


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz