piątek, 8 października 2021

Berlinale powraca do tradycyjnej formuły

Choć Covid-19 to ciągle problem, organizatorów wielu wydarzeń rzuca mu wyzwanie. Tak będzie na Camerimage i podczas American Film Festival, gdzie w pokazach wezmą udział tylko widzowie zaszczepieni lub z aktualnym testem. Organizatorzy festiwalu w Berlinie też wprowadzą środki bezpieczeństwa i zapowiadają powrót do tradycyjnej i klasycznej formy festiwalu. Całość wydarzenia odbędzie się w kinach w Berlinie.

Dobra wiadomość dla fanów kina festiwalowego. Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie zapowiedzieli powrót tego wydarzenia do tradycyjnej formuły i na duże ekrany berlińskich kin. Berlinale 2022 odbędzie się w dniach 10-20 lutego i przybierze przede wszystkim formę stacjonarną. W 2021 roku festiwal miał specjalny kształt hybrydowy z dwoma częściami, ale główną zamkniętą dla publiczności.

Berlinale 2022 stawia na edycję stacjonarną, ale z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Zasady te zostaną ogłoszone w listopadzie. „Potrzebne są spotkania” – podkreślają organizatorzy i jest to charakterystyka takiego wydarzenia jak Berlinale.

Co nie znaczy, że Berlinale nie zaproponuje części programu w internecie. Takie będą na pewno części targów i marketu koprodukcyjnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz