poniedziałek, 11 października 2021

Pierwszy milion, start „Wesela” i świetny Bond

[BOX OFFICE] „Psi Patrol: Film” to pierwszy film od marca 2020 roku w polskich kinach, który zgromadził ponad milion widzów. W miniony weekend na dużych ekranach w naszym kraju wystartowało „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Świetnie radzi sobie też nowy film o Bondzie.

„Psi Patrol: Film” trafił do polskich kin 3 września 2021 roku. To kinowa wersja bardzo popularnego formatu dla najmłodszych widzów. Kino familijne znakomicie radzi sobie w tym roku w polskich kinach. Drugi na liście największych przebojów 2021 roku jest „Luca”, animacja Pixara.

W miniony weekend w polskich kinach zadebiutowało „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Film w pierwszy weekend obejrzało prawie 140 tysięcy widzów. To najlepsze otwarcie polskiego filmu w tym roku, ale to trzecie najlepsze w tym roku otwarcie wśród wszystkich premier, drugie najlepsze otwarcie polskiego filmu w czasach pandemii (lepsza była tylko "Pętla") i czwarte najlepsze otwarcie od początku pandemii pośród wszystkich filmów.

„Wesele” nie zajęło jednak pierwszego miejsca w weekendowym box office w Polsce, tutaj ciągle przewodzi „Nie czas umierać”, który zgromadził w weekend 268 tysięcy osób, tracąc jedynie 38 procent widzów. W sumie na koncie Bonda jest już 921 tysięcy sprzedanych biletów i już lada dzień film ten przekroczy milion sprzedanych biletów, co pozwoli mu zapewne prześcignąć „Psi Patrol”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz