sobota, 13 września 2014

Telewizyjna jesień. Stawiam na "Fargo"

Fargo
Jesienią w polskich kanałach telewizyjnych pojawi się wiele znakomitych powracających seriali oraz kilka nowych, bardzo oczekiwanych. Nie będziemy i tym razem długo czekać na nowe "The Walking Dead" oraz "American Horror Story". Jednak wydarzeniem jest prezentacja w otwartej telewizji serialu "Fargo". Absolutne mistrzostwo docenione nagrodą Emmy i faworyt Złotych Globów.

"Fargo" pojawi się w Ale kino+. Serial emitowany będzie od 19 października do 16 listopada. Wiele tutaj z nastroju filmu braci Coen, ale twórcy nie patrzą ślepo na słynnego poprzednika. Zaskakują na każdym kroku, a dostarczają wielu niespodzianek do samego końca. Wśród miniseriali to pozycja wybitna. Niestety nie wyobrażam sobie specjalnie 2. sezonu.

Kolejny sezon "American Horror Story" nosi podtytuł "Freak Show" i spodziewać się należy wielu stylowych obrzydliwości. Ekipa podoba, aktorzy w komplecie, nawiązanie do "Dziwolągów" bardzo czytelne. Pytanie tylko, jak daleko posuną się twórcy w przekraczaniu granic? Premiera na polskim Fox 9 października.

Wydarzeniem jesieni będzie oczywiście 5. sezon serialu "The Walking Dead". Rick i ekipa złapani zostali w potrzask i tym razem zmierzą się z ludzkimi potworami. Niestety serial ostatnio mnie rozczarował, a powolna droga była monotonna. Ponownie bohaterowie trafili do zamkniętej przestrzeni i liczę na to, że twórcy nie pozwolą długo tam zamarudzić. Ten serial potrzebuje dynamiki, ale jak się ma mało do powiedzenia, to się "szyje" na siłę. Trzymam kciuki, bo i tak to dobra produkcja. Premiera w Polsce 13 października.