czwartek, 9 lipca 2015

Remake "Słodkiego życia" Felliniego. To nie żart


AMBI Group zabezpieczyła prawa do realizacji remake'u słynnego filmu Federico Felliniego zatytułowanego "Słodkie życie". Wielu fanów geniusza kina zapewne przyjmuje tę wiadomość z wielkim przerażeniem. I słusznie.

Będę musiał to wszystko "odszczekać" jeżeli nowa wersja okaże się artystycznym przebojem, ale byłbym takim obrotem spraw bardzo zaskoczony. To kolejny w ostatnich dniach pomysł budzący mój sprzeciw, po tym jak postanowiono wskrzesić "Rydwany ognia". Dokąd to nas zaprowadzi?

Wróćmy jednak do "Słodkiego życia". Oryginał powstał w 1960 roku, a główną w nim rolę zagrał Marcello Mastroianni. Wcielił się on w postać dziennikarza, który w Rzymie poszukuje szczęścia i miłości. Film zdobył Złotą Palmę w Cannes oraz Oscara za kostiumy. Film przeszedł do historii sceną w fontannie z udziałem Anity Ekberg (aktorka zmarła na początku tego roku).


Nowa wersja działa się będzie współcześnie, a produkcją zajmą się włoscy twórcy, którzy mają "błogosławieństwo" rodziny Felliniego. Producenci Andrea Iervolino, Monika Bacardi i Deniele Di Lorenzo mają piękną wizję współczesnego filmu. Biorąc pod uwagę ich włoskie dziedzictwo i głębokie uznanie oraz zrozumienie dzieła mojego wuja, nie mógł ten projekt znaleźć się w lepszych rękach - powiedziała Francesca Felliniego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz