czwartek, 21 sierpnia 2014

Festiwal dla wielbicieli filmów fantastycznych i horrorów


Rozpoczął się nabór filmów do kolejnej edycji Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych  i Horrorów "eFHa Festiwal". Skierowany jest on do polskich twórców realizujących filmy w tych gatunkach.


Nie ma nasza profesjonalna kinematografia szczęścia do filmów fantastycznych i horrorów. Gatunek to trudny i kosztowny. Tam gdzie zawodowcy sobie nie radzą, pojawia się nurt kina niezależnego i fanowskiego. Od kilku lat w Bielawie odbywa się Festiwal Filmów Fantastycznych i Horrorów, na którym można zobaczyć wiele propozycji w gatunkach tak rzadko u nas uprawianych. Okazuje się, że krótkich metraży o tematyce fantastycznej czy z elementami horroru powstaje bardzo wiele i są one w dużej części przedsięwzięciami udanymi. Pomysłodawcą festiwalu i jego dyrektorem jest Jarosław Florczak. Na eFHa Festiwal nie można „podszyć” się pod dość jasno określoną przynależność filmową. Ścisła selekcja i utrzymanie „czystości” gatunku to podstawowy cel organizatorów. Nagradzane filmy są produkcjami fantastycznymi lub z elementami fantastycznymi, które charakteryzują się dobrym warsztatem filmowym – mówi Jarosław Florczak.

Tegoroczna odsłona festiwalu będzie miała miejsce w dniach 11-12 października. Filmy do udziału w tym wydarzeniu przyjmowane są do 17 września 2014 roku. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe.

W gronie jury tegorocznego festiwalu zasiądą m.in.: współtwórca nagrody Węże i dyrektor artystyczny festiwalu "Lato z Muzami" w Nowogardzie Krzysztof Spór oraz twórca i prowadzący program "Wideoprezentacje" Krzysztof Woźniak.


Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie festiwalu www.efha.pl, która zmieniła właśnie swoje oblicze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz