poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Obejrzane. SIERPIEŃ 2014

Listę tę tworzę dla własnego użytku, ale jeżeli kogoś to interesuje to proszę bardzo... Będą ją na bieżąco aktualizował.

Oceny:
1 - Katastrofa / 2 - Bardzo zły / 3 - Zły / 4 - Słaby / 5 - Przeciętny / 6 - Niezły / 7 - Dobry / 8 - Bardzo dobry / 9 - Znakomity / 10 - Arcydzieło
Oceny od 1 do 4 to STRATA CZASU
Oceny 5-6 to MOŻNA BYŁO LEPIEJ SPOŻYTKOWAĆ CZAS
Oceny 7-10 to DOBRZE WYKORZYSTANY CZAS
Seriale oceniane są po zakończeniu całego sezonu

Tradycyjne podsumowanie miesiąca. Najlepsze filmy to:

Badjao. Duchy z morza
BoyHood
Był sobie las
Chore ptaki umierają łatwo
Hotel
Bardzo poszukiwany człowiek

BoyHood 9/10
Rewelacyjna obserwacja losów współczesnego człowieka i rodziny.

Podróż na sto stóp 8/10
Urokliwy i piękny film. Dużo się tutaj zmieściło, film kapitalnie przyrządzony. Podnosi na duchu, a to w kinie nie jest już zbyt częste. Tak, podobało mi się bardzo. Nie będę szukał wad i się czepiał.

Hotel 8/10
Sposób wyjścia z depresji, czyli przyjaźń lekarstwem na wszystko. Początkowe zniechęcenie do filmu i jego ciężki charakter, z czasem ustępują i mamy ciekawe spojrzenie na bohaterów.

Bank Lady 7/10

Magia w blasku księżyca 6/10
Allen błahy, słoneczny, wakacyjny i zbędny.

[Serial] Penny Dreadful. Sezon 1 7/10
Wrzucenie wszystkich motywów horrorów i klasyki gatunku do jednego worka dało znośny efekt, ale nie porwało. Duże brawa za oprawę i stronę wizualną. 8 odcinek wybitny, pozostałe dobre, całość historii jednak pozostawia wiele do życzenia, tak jakby twórcy w pewnym momencie zaniechali prezentowania nam atrakcji, by zostawić je na drugi sezon. Łatwo zgadnąć, kto się tam pojawi.

Rock the Casbah 7/10
Dobra i bardzo cenna opowieść przybliżająca relacje izraelsko-palestyńskie. Taka lekcja historii, która wciąż jest aktualna. Obie strony konfliktu pokazane uczciwie, bez stawania po którejś z nich. To jeszcze jeden dowód na to, jaki bezsens towarzyszy temu konfliktowi i kto na nim cierpi.

Dawca pamięci 4/10
Beznadzieja. Szkoda, że zaangażowani w ten projekt byli tak uznani twórcy. Meryl Streep zagrała dla kasy, to oczywiste. Najgorsze rozwiązanie tajemnicy, jakie widziałem od lat.

Gwiazd naszych wina 6/10

[Serial] Impersonalni. Sezon 3 6/10

Po ślubie 7/10

Kertu - miłość jest ślepa 7/10

Rękopisy nie płoną 7/10

Wakacje Mikołajka 5/10

Lucy 5/10

Badjao. Duchy z morza 8/10

Antyterapia 6/10

Rakieta 7/10

Polski film 3/10

Był sobie las 9/10

We are the best 7/10

Niebiańskie żony Łąkowych Maryjaczyków 6/10

Chore ptaki umierają łatwo 8/10

Bardzo poszukiwany człowiek 7/10
Do klasy "Szpiega" daleko, ale i tak to znakomity film ze świetnym Philipem Seymourem Hoffmanem w roli głównej. Treść do analizy i świetny obraz świata polityki i szpiegów.

Epicentrum 4/10
Kilka fajnych efektów z huraganem, ale generalnie powtórka z "Twistera" i to bolesna bardzo. Niby próbują ukryć się za amatorskimi nagraniami, ale wypada to bardzo sztucznie.

Strażnicy Galaktyki 7/10
Bardzo udana propozycja rozrywkowa, trochę szalona, ale jednak chciałoby się więcej tego szaleństwa na ekranie obejrzeć. Kilka świetnych motywów, dobra realizacja i obsada.

Worricker - Drugie starcie 5/10
"Ósma strona" miała siłę, a tutaj nuda, nuda, nuda.

Dead Snow 2 6/10
Komediowy horror, w którym nie ma już żadnych granic. Momentami bardzo zabawne, ale całość powoli zaczyna nudzić.

Niezniszczalni 3 5/10
Kino akcji to temat ostrożny. Same gwiazdy tematu nie pociągną. A tutaj o pomstę woła sposób realizacji i efekty specjalne, które są na bardzo niskim poziomie.

Rekinado 2: Drugie ugryzienie 0/10
Nie podejmuję się oceny filmu, bo chyba nie ma się co nad nim znęcać. To bardzo zły film, ale też widać, że twórcy z tego "przegięcia" zrobili produkt. Może to i zabawne i można polubić, ale mnie nie ruszyło.

[Serial] Odcinki. Sezon 3 8/10
Mój ulubiony serial komediowy z genialnymi pomysłami i nietuzinkowymi bohaterami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz