środa, 6 sierpnia 2014

Iron Man, Batman, HBO, Pixar i "Gwiezdne wojny" razem w Polsce

Batman i R2-D2 w Polsce razem!
Czyżby niedawno Zack Snyder próbował powiedzieć coś o rynku DVD/Blu-ray w Polsce? Firma Galapagos zostanie od 1 października nowym dystrybutorem Walt Disney Studios Home Entertainment w Polsce. Do 30 września tego giganta reprezentuje w naszym kraju jeszcze cdp.pl więc warto skorzystać z magazynowych wyprzedaży. Galapagos ma w swojej ofercie także filmy studia Warner Bros. więc całość współpracy zapowiada się ciekawie. W jednych rękach znajdą się bowiem na naszym rynku superbohaterowie Marvela i DC Comics, HBO, "Gwiezdne wojny" i animacje Disney/Pixar. Potęga! 

Teraz jest wszystko jasne. W ostatnich tygodniach spadły znacząco ceny wydań Blu-ray z filmami Walt Disney Company i można było nadrobić zaległości kolekcjonerskie za niewielkie – stosunkowo – pieniądze. Dystrybutor czyścił po prostu magazyny…

W oficjalnej informacji prasowej na temat współpracy Disneya i Galapagos czytam m.in.:

Od 1 października 2014 roku Galapagos Films będzie wyłącznym dystrybutorem płyt DVD, Blu-ray oraz  Blu-ray 3D  opatrzonych marką Disney, Disney/Pixar i Marvel oraz produkcji wytwórni LucasFilm.

Od wielu lat, Disney utrzymuje wiodącą pozycję na rynku, a popyt na produkty z portfolio Studia nie maleje. Ponadczasowi bohaterowie Disneya oraz sztuka opowiadania magicznych historii zbudowały grono ich wiernych fanów. Nowatorskie technologie gwarantują, że DVD i Blu-ray z logo Disney, Disney/Pixar, Marvel czy LucasFilm zapewniają najwyższą jakość oraz niezapomniane doświadczenia domowej rozrywki dla wszystkich pokoleń. Dzięki klasycznym opowieściom o przyjaźni, miłości                       i odwadze oraz urzekającej i jednocześnie zaawansowanej technologicznie animacji, Disney jest jedną                     z najpopularniejszych marek na świecie.

- Współpraca z Walt Disney Studios Home Entertainment to wielki zaszczyt i wielkie wyzwanie dla Galapagos. Wierzymy, że połączenie kompetencji zespołu oraz bogatego portfolio Disneya przełożą się na zadowolenie konsumentów i wzmocni pozycję rynkową obu firm – powiedział Andrzej Łudziński, prezes Galapagos Sp. z o.o.

Nie udało mi się wyciągnąć planów dystrybucyjnych od firmy Galapagos związanych z Disneyem i rozumiem, że panuje tam teraz spore poruszenie i przegrupowywanie sił.

Najbliższa duża premiera Disneya na światowym rynku DVD/Blu-ray to "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". Premiera w USA to 9 września, zagadką pozostaje więc czy film ten wprowadzi w Polsce stary czy nowy dystrybutor. Stawiam jednak na to drugie rozwiązanie, a co za tym idzie na Kapitana poczekamy do października. Na pewno jednak Galapagos wyda u nas "Czarownicę" i "Strażników Galaktyki"…

Bardzo też liczę na pozytywną zmianę wydań Blu-ray z filmami Walt Disney Company. To ostatnio były bardzo skromne wydawnictwa, a tytuły zasługiwały na znacznie lepsze edycje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz