wtorek, 5 sierpnia 2014

Złote Globy 2015 rozdane zostaną...


Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło daty ogłoszenia nominacji i rozdania swoich dorocznych Złotych Globów. To obok Oscarów najważniejsze wyróżnienia filmowe przyznawane w Hollywood. W ekskluzywnym gronie kilkudziesięciu osób przyznających te nagrody znajduje się jedna Polka, pani Yola Czaderska-Hayek, z którą mam przyjemność współpracować od blisko 15 lat. Zapraszam też na prowadzoną przeze mnie stronę Yoli, która mieści się pod nowym adresem.

Złote Globy przyznane zostaną po raz 72. Nominacje ogłoszone zostaną 11 grudnia 2014, a ceremonia odbędzie się 11 stycznia 2015. Ostateczny termin zgłoszenia kandydatów do nagród w kategoriach kinowych i telewizyjnych upływa 31 października 2014.

Ceremonię poprowadzą ponownie Tina Fey i Amy Poehler. Ciekawe czy transmisja na żywo będzie dostępna w Polsce. Ostatnio nie mieliśmy tej okazji.

Jedyną osobą z Polski, która znajduje się w gronie członków HFPA jest Yola Czaderska-Hayek, z którą przez wiele lat współpracowałem w Stopklatce. Polska dziennikarka przeprowadziła w tym czasie ponad sto wywiadów z największymi gwiazdami światowego kina. Kilka miesięcy temu drogi pani Yoli ze Stopklatką rozeszły się. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł oficjalnie poinformować o tym, gdzie na bieżąco będzie można czytać najnowsze wywiady Yoli Czaderskiej-Hayek.


Tymczasem uruchomiona została nowa strona Yoli, która od kilku tygodni mieści się pod adresem


Zapraszam do czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz