Film „Niewdzięczność”, który powstał w polskiej koprodukcji ze Czechami, Słowenią, Polską, Słowacją, Chorwacją i Francją, będzie miał swoją światową premierę na 73. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Produkcja zostanie zaprezentowana w Konkursie Głównym festiwalu, który odbędzie się w dniach 19-27 września 2025.
Polskimi twórcami filmu są Jarosław Kamiński (montaż), Michał Fojcik (dźwięk) oraz Przemysław Smoliński (charakteryzacja). Polskimi koproducentami filmu są Mariusz Włodarski i Marta Gmosińska – Lava Films. W rolach głównych występują Barry Ward, Dexter Franc. Barbora Bobuľová, Timon Šturbej oraz Antonín Chmela.
To druga obecność słoweńskiego reżysera Olmo Omerzu w San Sebastian, pierwsza w Oficjalnej Selekcji. Olmo pojawił się w sekcji New Directors ze swoim drugim filmem fabularnym „Family Film” (2015). Jego debiut, „A Night Too Young” (2012), został zakwalifikowany do Forum Berlinale, a za trzeci film, „Winter Flies” (2018), otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera w Karlowych Warach, gdzie zaprezentował również swój kolejny projekt, „Bird Atlas” (2021)
STRESZCZENIE:
Niedawno rozwiedziony David wybiera się pod namiot z dwojgiem swoich nastoletnich dzieci, Klarą i Teo. Pojawienie się miejscowego chłopaka, który podbija serce Klary, otwiera stare rany zagrażające rodzinnym więzom opartych na kłamstwach. Gdy na kempingu zjawia się policja, David musi zdecydować jaką wersje prawdy przedstawić najbliższym. [źródło: pisf.pl]
W Konkursie Głównym w San Sebastian wystartuje też „Franz Kafka” Agnieszki Holland.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz