Jak informuje Screendaily firma Tongariro sprzedała film „Słoń” w reżyserii Kamila Krawczyckiego na rynki filmowe w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii, Francji i w niemieckojęzycznej Europie. We wrześniu film wystartuje w Konkursie Mikrobudżetów na festiwalu w Gdyni.
Polska premiera „Słonia” miała miejsce na tegorocznym festiwalu Nowe Horyzonty, potem na Dwóch Brzegach, a we wrześniu obejrzą film widzowie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Scenariusz filmu oparty został na historii samego reżysera, który dorastał w rodzinnym miasteczku w polskich górach. Bohaterem „Słonia” jest Bartek, który prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy rodzinę opuścił ojciec, jego matka się załamała i w ten sposób Bartek musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.
„To historia młodego chłopaka, którego obowiązki rodzinne wpływają na jego wolność, ale udaje mu się ukryć swoje pragnienia” – powiedział Krawczycki. „Chciałem przedstawić postać, która jest jednocześnie wrażliwa i silna. Wiem, że wiele osób queer w Polsce może się do tego odnieść. Opowiadając tę historię, chciałem oddać im hołd i dać im odrobinę nadziei, która jest teraz potrzebna w Polsce.”
Współzałożyciel Tongariro i producent filmu Jakub Mróz mówił na Nowych Horyzontach, że poszukuje większego partnera, który wsparłby jego firmę w dystrybucji kinowej „Słonia” w Polsce, tak by film dotarł do widzów także w większych kinach, a nie tylko w kinach studyjnych.
„Słoń” to nie tylko debiut reżyserski Kamila Krawczyckiego, ale też debiut producencki, debiut w głównej roli Jana Hrynkiewicza, debiut operatorski i debiut autorki kostiumów.
Wypatruję filmu "Słoń".
Rewelacyjna sprawa. Polski słoń to dosyć popularny temat.
OdpowiedzUsuń