piątek, 5 marca 2021

Kina warunkowo otwarte do 28 marca, z wyjątkami

Ministerstwo Zdrowia podjęło kolejne decyzje związane z obostrzeniami dotyczącymi walki z Covid-19. Ciągle gospodarka w Polsce otwarta jest tylko częściowo i warunkowo. Kina, teatry i inne miejsca kultury pozostają otwarte do 28 marca 2021, ale działać mogą w reżimie sanitarnym. Jednak nie wszędzie.

Do 20 marca pozostaje zamknięte województwo warmińsko-mazurskie, gdzie sytuacja związana z Covid-19 jest najcięższa. Od 13 marca dołączy do niego województwo pomorskie, które też wprowadzi dodatkowe obostrzenia, w tym m.in. zamknięte zostaną kina i teatry oraz hotele.

Pozostała część kraju na razie warunkowo i do 28 marca będzie mogła działać na dotychczasowych zasadach dotyczących obostrzeń w walce z koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że trudna sytuacja związana z liczbą zachorowań dotyczy też innych województw (mazowieckiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego oraz podkarpackiego), mogą więc i one wkrótce także ponownie wprowadzić bardziej restrykcyjne ograniczenia działalności w wielu dziedzinach życia społecznego. Nie jest też wykluczone ponownie „zamknięcie” całego kraju, wiele zależy od rozwoju choroby w Polsce.

Tymczasem dzisiejsze decyzje Ministerstwa Zdrowia oznaczają, że przed widzami trzy weekendy z premierami kinowymi. Jeśli nic się nie zmieni, to:

12 marca wejdą do kin m.in.: „Amonit”, „Każdy ma swoje lato”, „Oto my”.

19 marca zapowiadane są premiery: „Jeszcze jest czas”, „Małe rzeczy”, „Nocny konwój”, „Nomadland”.

26 marca wejść mają: „Godzilla vs. Kong”, „Na rauszu”, „Slalom”, „Świat, który nadejdzie”.

Ciągle obowiązuje reżim sanitarny w polskich kinach, a sprzedaż biletów musi być ograniczona do 50 procent miejsc na salach, obowiązuje też zakaz spożywania posiłków oraz konieczność zakrywanie nosa i ust.

***

A kiedy otwarte zostaną w Polsce multipleksy? Sytuację przybliżają Wirtualne Media, które rozmawiały z przedstawicielami poszczególnych sieci:

CINEMA CITY

Zanim podejmiemy decyzję o otwarciu naszych kin, musimy mieć pewność, że sytuacja wróciła do normy, aby po ich szybkim otwarciu nie być zmuszonym do ponownego zamykania - powiedziała dla Wirtualnych Mediów Katarzyna Opertowska, marketing & PR director Cinema City Poland. Dodaje, że istotne w podjęciu decyzji o otwarciu jest nie warunkowe zezwolenie, ale gwarancja stałej działalności prowadzenia kina oraz zezwolenie na konsumpcję.

HELIOS

Otwarcie obiektów Heliosa uzależnione jest od wysokiego prawdopodobieństwa, że nie dojdzie do ponownego zamknięcia kin. Zadecyduje więc o tym odwrócenie obecnego trendu zakażeń. Rząd przyjął zasadę regionalizacji obostrzeń, dlatego dosyć łatwo będzie można zaobserwować, kiedy nastąpi wygaszanie trzeciej fali. Od tego momentu Helios potrzebuje dwa tygodnie, aby uruchomić swoje kina - powiedziała Nina Graboś, dyrektorka komunikacji korporacyjnej w Agorze (właściciel sieci Helios).

MULTIKINO

Decyzję o ewentualnym otwarciu placówek uzależnia się o dostępności filmów. Na dzień dzisiejszy, po rozmowach z dystrybutorami, mówimy o drugiej połowie marca lub początku kwietnia pod warunkiem, że sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu - podano w oświadczeniu przesłanym Wirtualnym Mediom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz