piątek, 23 grudnia 2016

Tajemnicze „The Lost City of Z”


[WIDEO] Z filmów, na które czekam w 2017 roku „The Lost City of Z” zajmuje wysokie miejsce. Zaprezentowany właśnie zwiastun przybliża tą przygodową produkcję. Premiera w USA w kwietniu.

Film opowiada historię Percy’ego Fawcetta, jednego z pierwowzorów Indiany Jonesa, ale daleko jest tej prawdziwej postaci do lekkiego i awanturniczego życia fikcyjnego archeologa. Historia Fawcetta była znacznie bardziej dramatyczna i tragiczna. Na początku XX wieku bohater ten w Amazonii znalazł dowody na istnienie nieznanej wcześniej cywilizacji. Choć jego relacje zostały zlekceważone przez naukowców rusza ponownie do dżungli by dostarczyć dowody na swoje odkrycie. W 1925 roku jego wyprawa znika w lasach Amazonii, a przez lata kolejne wyprawy ratunkowe nie trafiły na najmniejszy nawet ślad Fawcetta i jego towarzyszy.

Reżyserem filmu jest James Gray. W obsadzie znaleźli się Charlie Hunnam (Pacific Rim), Robert Pattinson (The Twilight Saga), Sienna Miller (American Sniper), Tom Holland (Spider-Man: Homecoming), Angus Macfadyen, Edward Ashley, Clive Francis, Ian McDiarmid i Franco Nero.