piątek, 30 grudnia 2016

Najlepsze seriale 2016


Na liście najlepszych seriali 2016 w mojej skromnej ocenie, króluje… młoda królowa. Zdecydowanie najlepszą z telewizyjnych propozycji mijającego za chwilę roku był serial „The Crown”.

„The Crown” opowiada o młodości królowej Elżbiety II i jest to najlepszy z historycznych seriali 2016. Mistrzowsko opowiedziana, pasjonująca, ciekawa, za każdym razem zaskakująca, odkrywająca fakty, zachęcająca do zgłębiania historii. To lubię w tej produkcji najbardziej, a dodatkowo bardzo mi odpowiada ta dbałość o szczegóły i wystawność. Dobrze wydano 120 milionów dolarów. W czołówce moich najlepszych telewizyjnych przeżyć był w 2016 roku także serial „Długa noc”. To przeciwieństwo „Królowej”, rzecz mocna i mroczna. Ta historia toczy się w sposób nieoczywisty, na widzów zastawiając liczne pułapki, ale dostarczająca wielu emocji. Napięcie jakie lubię najbardziej w telewizji. Trzecie miejsce dla szóstego i najlepszego sezonu „Gry o tron”. Intensywność zdarzeń, historii, zwrotów akcji i niespodzianek podkręcona do maksimum. W czołówce jest też „Westworld” mieszanka SF i westernu, którą jeszcze w głowie analizuje oraz znakomity „Stranger Things”, w hołdzie kinu popularnemu lat 80-tych.

W drugiej piątce mojego zestawienia znalazł się superbohaterski „Daredevil”, a potem historia sądowych zmagań O.J. Simpsona, poświęcony baletowi „Pot i łzy” i w końcu dwa seriale kinowych mistrzów – „Vinyl” Martina Scorsese i „Młody Papież” Paolo Sorrentino.

10 najlepszych seriali 2016 roku to:

1. THE CROWN
2. DŁUGA NOC
3. GRA O TRON. SEZON 6
4. WESTWORLD
5. STRANGER THINGS
6. DAREDEVIL. SEZON 1
7. AMERICAN CRIME STORY. SPRAWA O.J. SIMPSONA
8. POT I ŁZY
9. VINYL
10. MŁODY PAPIEŻ

Seriale z Polski, na które warto było zwrócić uwagę w 2016 roku to:
ARTYŚCI
PAKT. SEZON 2