niedziela, 25 grudnia 2016

„Pasażerowie” i „Assassin's Creed” zawodzą


[BOX OFFICE] Pierwszy weekend w amerykańskich kinach filmów „Pasażerowie” i „Assassin's Creed” trwa, ale wieści zza oceanu nie są pocieszające. Oba filmy nie przyciągają tłumów, w dodatku zbierają mocno przeciętne recenzje.

„Pasażerowie” to kosmiczny romans science-fiction z udziałem Jennifer Lawrence i Chrisa Pratta, po którym oczekiwano świetnego kina w tym gatunku. Niestety recenzje filmu sugerują, że nie jest to bardzo udane przedsięwzięcie. W trakcie bardzo długiego weekendu film nie zarobi założonych przez studio Sony pieniędzy. W weekend wpływy zamkną się na poziomie 20 milionów dolarów, choć zakładano, że będzie to jakieś 30-40 milionów dolarów. Budżet filmu szacowany jest na 110-120 milionów dolarów.

Kinowa wersja gry „Assassin's Creed” z udziałem Michaelem Fassbenderem też nie rzuciła widzów na kolana. Weekendowe wpływy sięgną poziomu 15 mln dolarów, ale budżet na poziomie 125 mln dolarów nie daje złudzeń, co do poziomu sukcesu tego filmu. Oczywiście wiele może zmienić rynek międzynarodowy, jak to miało już miejsce wcześniej wiele razy.

Kolejną nowością świątecznego weekendu w USA jest komedia dla dorosłych „Dlaczego on?”, w której główne role grają Bryan Cranston i James Franco. 14 mln dolarów wpływów z kin w USA to wynik filmu w weekend.

Skoro nowości nie podbiły kin, to kto rządzi w ten weekend w amerykańskich kinach? Na czele listy niezmiennie „Łotr 1” ze 110 mln dolarów wpływów z drugiego weekendu. Na drugim miejscu animacja „Sing”, która przyniesie w premierowy weekend około 50 mln dolarów.