poniedziałek, 14 maja 2018

Już siedem filmów z milionem widzów w Polsce


[BOX OFFICE] Na listę milionowych filmów w polskich kinach w 2018 roku wpisały się dwa kolejne tytuły. Do grona tego dołączyły właśnie „Pitbull. Ostatni pies” oraz „Avengers: Wojna bez granic”. W sumie po 5,5 miesiącach takich milionowych produkcji jest już siedem.

Milionową widownię w polskich kinach zgromadziły: „Kobiety mafii” (jak na razie jedyny film z dwoma milionami na koncie), „Nowe oblicze Greya”, „Narzeczony na niby”, „Podatek od miłości”, „Cudowny chłopak” oraz właśnie dwa wspomniane filmy. „Pitbull. Ostatni pies” w minionym weekendzie ma już na koncie 1,000,902 widzów, a „Avengers: Wojna bez granic” do niedzieli włącznie zgromadził 993,274 widzów tracąc 43 procentowe zainteresowanie, w porównaniu z weekendem poprzednim. Milionowy widz obejrzał superbohaterką opowieść w poniedziałek i jest to pierwszy w historii naszej dystrybucji (po 1989 roku) film tego typu z tak znaczącym osiągnięciem.

Dla porównania. W całym roku 2017 filmów, które obejrzało ponad milion widzów było jedenaście. Podobnie było w roku 2016. W roku 2015 było takich produkcji tylko siedem. W roku 2014 było jeszcze gorzej, bo milionową widownię zaliczyło jedynie pięć filmów, a w 2013 roku jedynie trzy tytuły przyciągnęły tak znaczną widownię.

Ile jeszcze w tym roku filmów może zgromadzić milionową widownię?

Na razie na liście milionerów nie ma ani jednej hollywoodzkiej animacji i to jest dość zaskakująca informacja. Zapewne dlatego, że nie było jeszcze w tym roku aż tak udanej hollywoodzkiej produkcji. Przed nami jednak kilka gorących tytułów, które będą miały szansę wzbudzić emocje widzów.

Na milionową widownię mogą też liczy polskie filmy, ale raczej ich premier należy oczekiwać jesienią, a pojawi się wtedy m.in. „Planeta Singli 2” i nowy film Wojtka Smarzowskiego. No i oczywiście Hollywood, z „Hanem Solo” i „Deadpoolem 2” na czele, w najbliższym czasie.