poniedziałek, 9 września 2019

„Polityka” bez miliona widzów, ale i tak jest sukces


[BOX OFFICE] 659 tysięcy widzów obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania (piątek - niedziela) najnowszy film Patryka Vegi zatytułowany „Polityka”. Do otwarcia „Kleru” daleko, więc Vega nie powtórzy kasowego sukcesu Smarzowskiego, ale i tak zarobi wielkie pieniądze.

Otwarcie „Kleru” niemal przed rokiem było zdecydowanie lepsze. Tylko w weekend film Smarzowskiego zobaczyło 935,3 tysiąca widzów, a w sumie ponad pięć milionów osób. Takiego wyniku „Polityka” Vegi nie powtórzy. Nie sprzyjają temu także dość chłodne oceny filmu wystawiane przez wielu widzów. Co nie zmienia faktu, że wynik filmu jest znakomity. Po pierwszych pięciu dniach wyświetlania w polskich kinach, propozycję tę obejrzało 933 tysiące osób, co oznacza, że  produkcja już teraz przyniosła około 20 milionów złotych wpływów. To jest znakomita wiadomość dla producentów, inwestorów, dystrybutora, ale też właścicieli kin.

Czy widzowie są zmęczeni filmami Vegi? Przy tak dużym otwarciu i takich wpływach nie ma wątpliwości, że kino tego twórcy cieszy się ciągle ogromnym zainteresowaniem.

Wśród ostatnich filmów Patryka Vegi weekendowe otwarcie „Polityki” znajduje się wśród najlepszych, na podobnym poziomie co pierwsze „Kobiety mafii”, ale zdecydowanie lepsze od tegorocznego startu „Kobiet mafii 2”.

Otwarcia ostatnich filmów Patryka Vegi w Polsce:

Pitbull. Niebezpieczne kobiety – 767 519
Botoks – 711 906
Polityka – 658 746
Kobiety mafii – 628 625
Kobiety mafii 2 – 373 982
Pitbull. Nowe porządki – 211 091

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz