czwartek, 3 sierpnia 2017

„Dunkierka” w polskich kinach na czele


[BOX OFFICE] „Dunkierka” cieszy się bardzo dużą popularnością w polskich kinach. Po drugim weekendzie film ten obejrzało w naszym kraju 344 924 widzów.

Tylko 28 procent widzów straciła „Dunkierka” podczas swojego drugiego weekendu w polskich kinach. To świadczy o świetnym przyjęciu filmu Christophera Nolana i szansie na duży przebój tego wymagającego wojennego przedsięwzięcia. Podczas minionego weekendu na film wybrało się 83,2 tysiące widzów, co pozwoliło filmowi zachować pozycję lidera polskiego box office’u. Pomiędzy poniedziałkiem a czwartkiem film obejrzało ponad 140 tysięcy osób. Od premiery więc film obejrzało w polskich kinach już 344 924 widzów.

Średnio wystartowały nowości. Film akcji „Atomic Blonde” zgromadził 39,9 tysiąca widzów, w „Wojna o Planetę Małp” 34,1 tysiąca widzów. Świetnie, jak na skromny film dokumentalny, radzi sobie „Kedi – sekretne życie kotów”. Film ten w weekend obejrzało 14,5 tysięcy widzów, a wraz z pokazami przedpremierowymi jest to już 24,1 tysiąca widzów.