niedziela, 6 sierpnia 2017

Najbardziej dochodowe filmy 2017


Dwa najbardziej dochodowe filmy wśród amerykańskich produkcji 2017 roku pochodzą od tego samego producenta. Firma Blumhouse jest z pewnością dumna ze swojego osiągnięcia.

Blumhouse ma bardzo ciekawą taktykę produkcyjną, bowiem kręci wiele horrorów licząc na znaczący sukces niektórych z nich. Blumhouse w ostatnich latach odniósł wiele zaskakujących sukcesów, dzięki produkcji filmów o małych budżetach, które cieszyły się sporą popularnością. W 2017 roku ich działania okazały się szczególnie opłacalne.

Dwa najbardziej dochodowe filmy 2017 roku w amerykańskich kinach pochodzą właśnie z firmy Blumhouse i są to „Get Out” oraz „Split”. Obliczenie takie przeprowadził portal Wrap, który dodał do siebie koszty realizacji filmu plus szacowane wydatki na marketing i porównał je do wpływów ze sprzedaży biletów.

Najlepiej w takim równaniu poradziły sobie właśnie dwa wspomniane filmy. „Get Out” zanotował 630 procentowy zwrot z inwestycji. Reżyser Jordan Peele otrzymał 4,5 mln dolarów na realizację filmu (+ 30 mln na marketing), a wpływy z niego sięgnęły 252,4 mln dolarów. „Split” uratował karierę M. Nighta Shyamalana, a zwrot z inwestycji sięgnął 610 procent. Film przyniósł 276,9 mln dolarów, a jego budżet sięgnął 9 mln dolarów.