środa, 2 sierpnia 2017

Najlepszy film Guillermo del Toro od lat


Najnowszy film Guillermo del Toro wystartuje w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Wenecji. Dyrektor tej imprezy jest pełen uznania dla „The Shape of Water”.

Dyrektor festiwalu w Wenecji Alberto Barbera jest oczywiście bardzo podekscytowany rozpoczynającą się pod koniec sierpnia imprezą. Wiele bardzo ciepłych słów powiedział na temat filmu „The Shape of Water”, który uznaje za najlepszy film Guillermo del Toro w ostatnich dziesięciu lat, od czasu premiery „Labiryntu Fauna”. Barbera nie uznaje filmu za jednego z głównych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów, ale nie wyklucza takiej możliwości.

"The Shape of Water" to mroczna opowieść, której akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych podczas zimnej wojny. Główną bohaterka jest niejaka Elisa. Kobieta pracuje w laboratorium badawczym jako sprzątaczka. Pewnego dnia odkrywa ona pewien tajny eksperyment. Znalezisko na zawsze odmienia jej życie.

Główne role w filmie grają Sally Hawkins, Michael Shannon, Doug Jones, Lauren Lee Smith, Octavia Spencer, Richard Jenkins i Michael Stuhlbarg. Premiera w USA pod koniec roku, a w Polsce film zobaczymy od 19 stycznia 2018.