czwartek, 23 czerwca 2016

„Batman: The Killing Joke” w polskich kinach


Uwaga niespodzianka dla fanów Batmana! Najnowszy pełnometrażowy film animowany o przygodach tego superbohatera zatytułowany „Batman: The Killing Joke” będzie można obejrzeć w polskich kinach.

Fani będą zachwyceni. Dotychczasowe pełnometrażowe animacje o Batmanie, choć zbierały niezłe recenzje, bezpośrednio dystrybuowane były na DVD. Z filmem „Batman: The Killing Joke” sytuacja w Polsce będzie wyglądała inaczej. Firma Warner Bros. zapowiedziała premierę tego filmu w polskich kinach na 2 września 2016 roku.

Decyzja cieszy, ale jest nieco ryzykowna. Niemal miesiąc wcześniej film pojawi się w USA na Blu-ray i zapewne wersja nielegalna krążyła będzie już w sieci. Czy fani poczekają na kinową premierę?

„Batman: The Killing Joke” to filmowa wersja jednej z najważniejszych powieści graficznych o Batmanie, która znana jest powszechnie jako „Batman: Zabójczy żart” i wydana została przez DC Comics w 1988 roku. Jej autorami są Alan Moore (scenariusz) i Brian Bolland (rysunki). To tutaj właśnie poznajemy historię Jokera, legendarnego przeciwnika Batmana.

Jokerem w animowanej wersji „Batman: The Killing Joke” jest Mark Hamill, który kilkukrotnie wcześniej wcielał się już w postać tego złoczyńcy. Dziś wiadomo też, że filmowa wersja posiadała będzie nieco więcej wątków niż w komiksie. Po raz pierwszy przedsięwzięcie to zostanie zaprezentowane fanom na Comic-Con w San Diego w lipcu tego roku.

Dla Warner Bros „Batman: The Killing Joke” to spore wydarzenie. To pierwszy animowany film o Batmanie, który oficjalnie otrzyma rekomendację MPAA o symbolu R (film dla osób poniżej 17 roku życia, tylko w towarzystwie osoby dorosłej)  i trafi do amerykańskich kin. W USA premiera zapowiadana jest na 25 lipca 2016 roku (tego samego dnia premiera będzie miała miejsce w internecie), ale podobno film trafi tam tylko na jeden dzień. Tydzień później planowana jest już premiera Blu-ray w USA. Miesiąc później film pojawi się w polskich kinach. Fajnie!