środa, 29 czerwca 2016

Euroimages wspiera 29 filmów. Są nasi


Podczas 143 sesji Euroimages wsparcie otrzymały 27 filmy, w tym 25 fabuł i 2 dokumenty. Jest w tym gronie wiele projektów uznanych twórców, są liczne polskie koprodukcje.

Wśród twórców, którzy otrzymali finansowe wsparcie Euroimages znaleźli się m.in.: Lars Von Trier, Ruben Östlund, Xavier Beauvois, Anca Damian, Jan Sverak, Andrey Zvyaginstev oraz nasza Urszula Antoniak. Na liście wspartych koprodukcji znajduje się trzy filmy współfinansowane przez naszych producentów.

Pełna lista wspartych projektów (w oryginale):

What Will People Say - Iram Haq (Norway, Germany, France)
Moon Hotel Kabul - Anca Damian (Romania, France)
Holiday - Isabella Eklöf (Denmark, Netherlands)
Forgive Us Our Debts - Antonio Morabito (Italy, Switzerland, Albania, Poland)
Just Like My Son - Costanza Quatriglio (Italy, Belgium)
Soldiers. Story from Ferentari - Ivana Mladenovic (Romania, Serbia)
Smuggling Hendrix - Marios Piperides (Cyprus, Germany)
Singled [Out] (Documentary) - Mariona Guiu, Ariadna Relea (Turkey, Spain)
Our Madness - João Viana (Portugal, France)
Bitter Flowers - Olivier Meys (Belgium, France, Switzerland)
Pity - Babis Makridis (Greece, Poland)
Barefoot on Stalks - Jan Sverak (Czech Republic, Slovakia, Denmark, Italy)
Forbidden Love - Nicole Van Kilsdonk (Netherlands, Belgium)
Never Let It Go - Paul Negoescu (Romania, Bulgaria)
Cold Case Hammarskjöld (Documentary) - Mads Brügger (Denmark, Norway, Sweden, Belgium)
Under the Tree - Hafsteinn Sigurdsson (Iceland, Poland, Denmark)
The Intruder - Leonardo Di Costanzo (Italy, Switzerland, France)
The Elephant and the Butterfly - Amélie Van Elmbt (Belgium, France)
The Square - Ruben Ostlund (Sweden, Germany, France)
Loveless - Andrey Zvyaginstev (Russia, France, Belgium)
The House That Jack Built - Lars Von Trier (Denmark, Sweden, France, Germany)
Nothing Doing in Baghdad - Maysoon Pachachi (France, Germany, United Kingdom, Kuwait)
Pororoca - Constantin Popescu (France, Romania)
Beyond Words - Urszula Antoniak (Poland, Netherlands)
The Guardians - Xavier Beauvois (France, Switzerland)
Sicilian Ghost Story - Fabio Grassadonia, Antonio Piazza (Italy, France, Switzerland)
The Ranger - Lance Daly (Ireland, Luxembourg)
Northern Wind - Walid Mattar (France, Belgium, Tunisia)
Gutland - Govinda Van Maele (Luxembourg, Belgium)