sobota, 11 czerwca 2016

John Williams z Indianą Jonesem i „Star Wars”


Już oficjalnie wiadomo, że John Williams napisze muzykę do piątej części przygód Indiany Jonesa i ósmej części „Gwiezdnych wojen”. Pewne rzeczy są oczywiste.

Amerykański Instytut Filmowy nagrodził legendarnego kompozytora laurem za całokształt twórczości. W trakcie tego wydarzenia poinformowano jednak oficjalnie, że 84-letni John Williams pracował będzie nad kolejnymi częściami swoich legendarnych muzycznych opowieści.

Williams pracował przy wszystkich dotychczasowych siedmiu filmach z serii „Gwiezdne wojny” oraz przy czterech filmach z cyklu „Indiana Jones”.

Sam Williams powiedział w jednym z niedawnych wywiadów, że o ile będzie mógł pracować, na pewno zajmie się komponowaniem muzyki do kolejnych filmów z dwóch słynnych serii. Powiedziałem Kathy Kennedy, że jestem szczęśliwy mogąc napisać muzykę do 8 „Gwiezdnych wojen”, ale prawdziwym powodem jest to, że nie wyobrażam sobie nikogo innego piszącego muzykę dla Daisy Ridley – powiedział Williams.

VIII „Gwiezdne wojny” pojawią się w kinach 15 grudnia 2017 roku. V „Indiana Jones” będzie miał swoją premierę 19 lipca 2019.