niedziela, 5 czerwca 2016

Żółwie już nie tak mocne i 26. miliarder [BOX OFFICE]


W amerykańskich kinach (ale też na całym świecie) zadebiutował film „Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia”. Wpływy z weekendu to 35,3 mln dolarów, co starczyło na zajęcie pierwszego miejsca, ale na tle poprzedniej części słabo. Na świecie animacja „Zwierzogród” dołączyła do grona miliardera.

W sierpniu 2014 roku pierwsza część, nowej odsłony, „Wojowniczych żółwi ninja” na starcie przyniosła solidne 65,5 mln dolarów, a na całym świecie wpływy wyniosły 493,2 mln dolarów. Sukces spowodował powstanie sequela, który na rynkach międzynarodowych osiągnął w pierwszy weekend 34 mln dolarów. Globalnie druga część uzbierała 69,2 mln dolarów. Budżet filmu wyniósł 135 mln dolarów. Michael Bay nie ma powodów do zadowolenia.

To był drugi weekend filmu „X-Men: Apocalypse”, który stracił 66 procent widzów. Przełożyło się to na 22,3 mln dolarów i w sumie wynik ten wynosi 116,5 mln dolarów (siódmy film w tym roku, który przekroczył 100 mln dolarów wpływów w USA). Globalnie film ma już 400 mln dolarów. W Chinach film wystartował na poziomie 59 mln dolarów, co jest drugim w historii wynikiem dla studia Fox i tylko gorszym od „Titanica”.

W kinach w USA pojawiła się też opowieść romantyczna „Me Before You” z gwiazdą „Gry o tron” Emilią Clarke. Wynik na starcie to 18,3 mln dolarów. 81 procent widzów na filmie to kobiety, a 53 procent widzów to dorośli.

„Alicja po drugiej stronie lustra” straciła 60 procent widzów, mniej od „X-Men”. W weekend wpływy wyniosły 10,7 mln dolarów i w sumie w USA wynoszą one 50,8 mln dolarów. Na rynkach międzynarodowych wpływy w weekend wyniosły 30,9 mln dolarów, a w sumie to 125,5 mln dolarów. Globalnie film ma 176 mln dolarów.

„Angry Birds. Film” w trzeci weekend w USA to już tylko 10 mln dolarów wpływów, a od premiery jest to 86,7 mln dolarów. Globalnie film zarobił solidne 280 mln dolarów.

Na rynkach globalnych „Zwierzogród” przekroczył już miliard dolarów. To dopiero drugi w tym roku film, który przekroczył tę granicę. Wcześniej zrobił to „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Obie produkcje Disneya. „Zwierzogród” to jedenasty film Disneya w historii z miliardem dolarów na koncie i czwarta w historii animacja. Do tej pory sukces ten jest udziałem 26 filmów.