piątek, 3 czerwca 2016

Film o Beksińskich szybciej w kinach oraz inne nowości


Nie będzie starcia dystrybucyjnego pomiędzy „Ostatnią rodziną”, a „Wołyniem”. Ten pierwszy film pojawi się na polskich ekranach szybciej niż planowano, choć tylko nieznacznie. Są już oficjalne daty polskich premier filmów Macieja Marczaka, Jima Jarmuscha i Martina Scorsese.

Dystrybutor filmu „Ostatnia rodzina” zdecydował się na zmianę daty premiery i wprowadzi na nasze ekrany opowieść o rodzinie Beksińskich już 30 września. To tylko o tydzień wcześniej od dotychczasowej daty, która wyznaczona została na 7 października. Tego dnia do polskich kin wejdzie „Wołyń” i słusznie założono, że starcie tych dwóch filmów może zaszkodzić w ich sprzedaży. Pytanie jednak brzmi, czy tydzień dzielący oba filmy to okres wystarczający, by dystrybucyjnie oba sobie nie zaszkodziły?

W planach dystrybutorów nastąpiło kilka jeszcze znaczących zmian i nowości. Przesunięcie daty „Ostatniej rodziny” spowodowało zmianę planów względem filmu o Marii Curie. Za to już oficjalnie wiadomo, że doceniony w Sundance film Macieja Marczaka „Wszystkie nieprzespane noce” pojawi się w kinach 14 października. Tydzień później ma się pojawić na naszych ekranach film „Szkoła uwodzenia Czesława M.”

Zwycięzca tegorocznego festiwalu w Cannes, film Kena Loacha pt. „Ja, Daniel Blake” wejdzie do polskich kin 14 października. Na 11 listopada zapowiada jest polska premiera filmu „Snowden”, zaś tydzień później obejrzymy „Patersona” Jima Jarmuscha. Ten sam reżyser nakręcił dokument o Iggy Popie zatytułowany „Gimme Danger”, a jego premiera w Polsce zapowiadana jest na 2 grudnia.

Najnowszy film Martina Scorsese ma już także polska datę premiery. „Silence” pojawi się 13 stycznia 2017 roku.

WKRÓTCE NA BLOGU POJAWI SIĘ UAKTUALNIONA LISTA PREMIER NA NAJBLIŻSZE 12 MIESIĘCY.