wtorek, 17 października 2017

„Botoks” Vegi w czołówce kin w Wielkiej Brytanii


[BOX OFFICE] „Botoks” Patryka Vegi cieszy się ogromnym wzięciem (zapewne głównie naszych rodaków) w Wielkiej Brytanii. Film zadebiutował w miniony weekend na piątym miejscu box office’u na wyspach, ustępując tylko czterem hollywoodzkim gigantom. Jednak średnia wpływów z jednego ekranu uplasowała film na drugim miejscu.

Film Patryka Vegi podbija więc nie tylko kina w Polsce (na razie drugie miejsce na liście hitów 2017 roku), ale też zgodnie z oczekiwaniami Wielką Brytanię. Podobna sytuacja miała tam miejsce z poprzednim filmem Vegi („Pitbull: Niebezpieczne kobiety”). Jak wiadomo na wyspach żyje ogromna społeczność naszych rodaków spragniona polskiego kina. „Botoks” trafił do nich już trzy tygodnie po polskiej premierze. Pojawiają się głosy, że to najlepsze otwarcie polskiego filmu poza granicami kraju w historii.

Wpływy z weekendowych pokazów „Botoksu” w Wielkiej Brytanii wyniosły 1,05 mln dolarów (792,7 tysięcy funtów), co dało filmowi piąte miejsce na liście tamtejszych przebojów filmowych. Wyżej w zestawieniu znalazły się tylko „Kingsman: Złoty krąg” (1,79 mln dolarów), „Pierwszy śnieg” (1,83 mln dolarów), „Blade Runner 2049” (4,12 mln dolarów) i „Lego Ninjago: Film” (4,84 mln dolarów).

Brytyjskie media podkreślają, że otwarcie „Botoksu” w Wielkiej Brytanii jest znakomite. Film wystartował na 218 ekranach, co przyniosło świetny przelicznik wpływów na jeden ekran. Należy też podkreślić rosnącą siłę Vegi na wyspach. Jego poprzedni film „Pitbull: Niebezpieczne kobiety” w grudniu 2016 roku wystartował na 104 ekranach przynosząc 607 tysięcy dolarów. Film ten utrzymał się na ekranach brytyjskich kin jedynie kilka tygodni, w sumie przynosząc około 1 miliona dolarów wpływów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza