wtorek, 24 marca 2015

Producenci "Idy" zrobią film z twórcą "Zbuntowanej"

Zbuntowana
W wywiadzie dla "Wysokich obcasów" współproducentka filmu "Ida" Ewa Puszczyńska opowiadała m.in. o najbliższych planach studia Opus Film. Z Hollywood twórcy przywieźli jeden duży projekt, przy innym będą pracowali z twórcą "Zbuntowanej".

W wywiadzie można przeczytać o planach Opus Film. Na razie, dzięki wizycie producentów w Los Angeles podczas Oscarów, główny projekt z Amerykanami objęty jest klauzulą poufności. Wiadomo jednak, że film kręcony będzie w Polsce, a w obsadzie pojawi się "topowa amerykańska i europejska obsada".

Ewa Puszczyńska w Stanach spotkała się z reżyserem Robertem Schwentkem, autorem m.in. "Planu lotu", "RED", a ostatnio filmu z serii "Niezgodna", obecnego dziś na ekranach filmu "Zbuntowana". Ten twórca od lat kręci filmy w Hollywood, ale w planach ma też artystyczny projekt.

Film nosi tytuł "Hauptmann", akcja rozgrywa się wiosną 1945 roku, a bohaterem jest dezerter z wojska, który w wyniku splotu okoliczności z ofiary zmienia się w kata. Produkcja filmu ruszyć ma w 2016 roku.

Cały, bardzo ciekawy, wywiad z Ewą Puszczyńską znajduje się tutaj.