poniedziałek, 23 marca 2015

"The Leviathan" znalazł wsparcie. Są wielkie nazwiska


Kilka dni temu pisałem o projekcie filmu "The Leviathan". Jego twórca nakręcił kilkuminutowy filmik pełny efektów specjalnych, by zachęcić do swojej wizji ewentualnych partnerów. Znalazł takich i są to wybitne postaci w Hollywood.

Dziś to sam twórca nadchodzącego filmu Ruairi Robinson napisał o tym na Twitterze. Według jego słów wesprze go w tym przedsięwzięciu dwójka znaczących hollywoodzkich gigantów. Pierwszym z nich jest Simon Kinberg, który ma swoim koncie "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", najnowszego "Kopciuszka" oraz "Star Wars: Rebelianci". Drugim jest Neill Blomkamp, autor "Dystryktu 9" i najnowszego "Chappiego". Obaj panowie zajmą się opieką produkcyjną, która oznaczać może pomoc w poszukiwaniu prawdziwych pieniędzy na realizację.

Projekt filmu "The Leviathan" odbił się szerokim echem w Hollywood, w internecie krótką animowaną próbkę obejrzało 2 mln osób, a ich opinie w większości są entuzjastyczne.

Simon Kinberg blisko dziś współpracuje ze studiem Fox, ale też z Disneyem i zapewne to on będzie szukał studia gotowego wyprodukować film.

Przypomnimy, że akcja "The Leviathan" działa się będzie w 22 wieku, a jej bohaterami będą piloci, którzy polują na olbrzymie kosmiczne wieloryby, które latają w przestrzeni i sieją zniszczenie. Scenariusz filmu pisze Jim Uhls, mający na swoim koncie "Podziemny krąg" oraz "Jumpera".

Warto też zwrócić uwagę, że ścieżki kariery Neilla Blomkampa (35 lat) i Ruairi Robinsona (37 lat) są podobne. Obaj pochodzą ze środowiska twórców efektów wizualnych. Obaj debiutowali i pokazali się z dobrej strony realizując filmiki do znanych słynnych serii (odpowiednio "Halo" i "Akira"), obaj nakręcili krótkie filmy, by zdobyć fundusze na pełnometrażowe projekty (odpowiednio "Dystrykt 9" i "The Leviathan"). Robinson ma na swoim koncie jeden pełnometrażowy film i jest to "The Last Days on Mars".

"The Leviathan" zapowiada się znakomicie, ale do realizacji projektu jest jeszcze daleka droga. Poniżej raz jeszcze świetna animacja.