wtorek, 17 marca 2015

Kevin Smith powraca do supermarketu


Kevin Smith pomiędzy realizacją oryginalnych filmów, takich jak ostatnio "Tusk", powraca też do swoich poprzednich produkcji. Wcześniej wiadomo było, że zobaczymy trzecią część "Clerks", dziś dowiedzieliśmy się, że to nie koniec wypraw do przeszłości.

Od kilku dni pojawiały się niepotwierdzone informacje na temat możliwości realizacji przez Kevina Smitha drugiej części filmu "Szczury z supermarketu". Dziś sam twórca zabrał głos i ku radości swoich fanów zapowiedział realizację sequela. Nienawidzę zawodzić ludzi. Tak, zrobię sequel "Szczurów z supermarketu" – powiedział w audycji podcastowej kilka dni temu.

"Szczury z supermarketu" powstały w 1995 roku, tuż po sukcesie "Clerks". Kevin Smith skuszony został przez większe pieniądze i w profesjonalnej przestrzeni prawdziwie zadebiutował w mainstreamowym amerykańskim kinie.  W głównych rolach wystąpili młode gwiazdy tamtych lat m.in. Shannen Doherty, Jeremy London, Jason Lee oraz Ben Affleck. Niestety jego oczekiwany przez wszystkich film poniósł klęskę w kinach. To czego nie udało się osiągnąć przed 20 laty, dziś jest już faktem. Przez lata film zyskiwał coraz większe uznanie widzów, dziś otoczony jest kultem i ma znaczącą pozycję wśród dokonań reżysera.

Kevin Smith powiedział też o powodach powrotu do tego tematu. To proste: James Jacks. Jacks produkował "Szczury z supermarketu" i zawsze żartowali sobie ze Smithem na temat sequela. Producent zmarł w zeszłym roku, a reżyser chce w ten sposób oddać piękny hołd temu twórcy. Nie widziałem go od lat, a był to największy fan kina jakiego poznałem. Straciłem z nim kontakt w ostatnich latach, ale wiele osób mówiło mi, że wspominał on nasz film i ciepło wypowiadał się na mój temat – powiedział w audycji Kevin Smith.

Przez lata pojawiało się wiele pomysłów na kontynuację "Szczurów z supermarketu". Jacks nieco żartem powiedział kiedyś by zrobić "Szklaną pułapkę" w supermarkecie, a Smith powiedział tylko – Idealny pomysł, zróbmy to.

Dziś nie wiadomo dokładnie w jakim kierunku pójdą twórcy nowego filmu i kiedy może on powstać. Kevin Smith ma obecnie na głowie kilka projektów, więc "Szczury z supermarketu 2" muszą poczekać w kolejce.