wtorek, 2 czerwca 2015

[FILM] Zaginiony "Black Angel" dostanie cały film


Najzagorzalsi fani "Gwiezdnych wojen" znają legendę o zaginionym filmie "Black Angel". Ta krótkometrażowa produkcja zlecona przez George'a Lucasa miała premierę w 1980 roku i poza granicami USA prezentowana była przed "Imperium kontratakuje". Wkrótce potem na ponad trzy dekady "Black Angel" zaginął. Dziś można go oglądać w całości i na seans zapraszam poniżej. Wkrótce zaś na jego podstawie powstanie pełnometrażowa produkcja.

"Black Angel" wyreżyserował Roger Christian, dyrektor artystyczny pracujący przy pierwszych "Gwiezdnych wojnach", który za swoją pracę otrzymał Oscara. Nakręcenie "Black Angel" zlecił George Lucas, a niektórzy z miłośników "Gwiezdnych wojen" uważają ten krótki metraż za dziedzictwo towarzyszące Gwiezdnej Sadze.

Wkrótce po swojej kinowej premierze w 1980 roku "Black Angel" przepadł i dopiero w 2011 roku archiwista pracujący w Universal Studios znalazł kopię zaginionego filmu. Postanowiono zrekonstruować cyfrowo "Black Angel" i jego nowa premiera miała miejsce w zeszłym roku na Mill Valley Film Festival, a wkrótce potem film trafił na iTunes. Dziś w całości i za darmo można go obejrzeć na YouTube (przed filmem krótki wstęp reżysera).

Roger Christian wspomina, że napisał scenariusz "Black Angel" inspirowany wielkimi samurajskimi filmami, a one też miały wpływ na George'a Lucasa i "Gwiezdne wojny".

Dziś wiadomo, że bazując na tym krótkim metrażu Roger Christian nakręci pełnometrażowy film. Zdjęcia mają ruszyć we wrześniu tego roku, a będą kręcone na Węgrzech, w Belgii, Maroku i Szkocji (to tutaj nakręcono krótki metraż). W głównych rolach mają się pojawić John Rhys-Davies i Rutger Hauer. Obecnie reżyser zbiera 100 tysięcy dolarów od fanów na indiegogo.com i w ciągu jednego tylko dnia uzbierał połowę potrzebnej kwoty. Zainteresowanych odsyłam na stronę, gdzie o projekcie przeczytać możnaznacznie więcej. Już za 20 000 dolarów można otrzymać negatyw z oryginalnych "Gwiezdnych wojen".

Oto oryginalny "Black Angel" w całości. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz