sobota, 6 czerwca 2015

HBO Polska boi się filmu o scjentologii


3 czerwca HBO 2 wyemitować miało film dokumentalny "Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary". Do emisji nie doszło, stacja przeprasza. Nie wygląda mi to na zabieg marketingowy, po prostu film "nacisnął komuś na odcisk". I dzisiaj filmy mogą "boleć" i "dotykać".

Nie do końca wiadomo jaki jest powód odwołania pokazu filmu w polskiej telewizji, ale zapewne związane jest to z problemami prawnymi wokół tej produkcji. Wiadomo jednak, że temat jest kontrowersyjny, a HBO rzuciło wyzwanie poważnej organizacji religijnej i nie przedstawiła jej w zbyt pozytywnym świetle. Czy zatrudnienie 150 prawników nie zabezpieczyło HBO przed wpływami scjentologów? I co to ma wspólnego z Polską?

W filmie niepraktykujący już wyznawcy kościoła scjentologicznego obnażają prawdy o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami tej organizacjami. Relacje są podobno wstrząsające.

HBO 2 nie wyemitowało filmu zgodnie z zapowiedziami, zniknął on też z serwisu HBO GO. Stacja napisała w oficjalnym oświadczeniu: "nie mieliśmy wpływu na przełożenie emisji dokumentu - zostało to spowodowane przyczynami od nas niezależnymi. O nowej dacie poinformujemy, jak tylko będziemy ją znać". Podobne problemy prawne spotkały film w Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz