wtorek, 23 czerwca 2015

Nowy film Kubricka


Niezrealizowany przez Stanleya Kubricka projekt filmowy zatytułowany "The Downslope" doczeka się rozwinięcia. Reżyserią zajmie się Marc Forster, który planuje nakręcenie na podstawie tego materiału trylogii.

Stanley Kubrick miał na swoim koncie wiele niezrealizowanych projektów. O wielu krążą legendy, był i taki planowany w Polsce. Wśród jego niedokończonych historii jest też "The Downslope", który w nowej wersji doczeka się trylogii.

Prawa do scenariusza "The Downslope" posiadają obecnie Philip Hobbs (Full Metal Jacket) oraz Steve Lanning (Tajemniczy ogród). Projekt jest w pełni wspierany przez spadkobierców i rodzinę Kubricka.

Nad scenariuszem filmowej opowieści pracują obecnie Marc Froster (World War Z) oraz Lauren Selig (Black Mass), Barry Levine (Hercules) i Reneé Wolfe (Iluzja).

Zgodnie z opisem historia ta ma bardzo anty-wojenną wymowę. Akcja rozgrywała będzie się w czasie wojny secesyjnej pomiędzy wojskami dowodzonymi przez generała Unii George'a Armstronga Custera, a wojskami Konfederatów dowodzonymi przez pułkownika Johna Singletona Mosby'ego – znanego lepiej jako "Szary Duch". Żołnierze Mosby'ego mieli dużą umiejętność atakowania z ukrycia i znikania niemal niepostrzeżenie. Miało to wielkie znaczenie, bowiem wojska Custera przeważały znacznie nad niewielkim oddziałem Mosby'ego. Taka partyzancka wojna rozwścieczyła w końcu Custera i doszło do krwawej zemsty oraz pojedynku pomiędzy dwoma dowódcami.

Stanley Kubrick napisał scenariusz do tej historii już w latach 50-tych i przez wiele lat zgromadził wiele notatek na ten temat. Będą z nich temat korzystać współcześni twórcy, którzy przygotowują swoją filmową trylogię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz