niedziela, 14 czerwca 2015

Sapkowski z "Wiedźminem" na liście "New York Timesa"


Wraz z nową częścią gry "Wiedźmin" wzrosło zainteresowanie opowiadaniami Andrzeja Sapkowskiego o tym bohaterze. "Ostatnie życzenie" jest obecnie na liście bestsellerów "New York Timesa".

Zbiór opowiadań został wydany w USA pod tytułem "Last Wish: Introducing the Witcher" i trafił już do pierwszej 15. najlepiej sprzedających się tytułów prestiżowego "New York Timesa". To właśnie w opowiadaniach wydanych w "Ostatnim życzeniu" zadebiutował po raz pierwszy Wiedźmin. To kolejny krok naszego bohatera, w podbijaniu rynku amerykańskiego. Może to być ważne dla przyszłości planowanego przez Tomka Bagińskiego filmu, bo otworzyć się dla niego mogą drzwi do Hollywood…

Anglojęzyczne wydanie "Ostatniego życzenia" pojawiło się w sprzedaży już w 2007 roku, ale to sukces gier zwrócił baczniejszą uwagę na te książkowe pozycje. Po angielsku dostępne są też dwie pierwsze części sagi o Wiedźminie – "Krew elfów" oraz "Czas pogardy". Za oceanem pojawił się też komiks wydany przez prestiżowe wydawnictwo Dark Horse.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz