niedziela, 21 czerwca 2015

Zmarł Jack Rollins, człowiek-legenda

Charles Joffe, Jack Rollins i Woody Allen
W wieku 100 lat zmarł Jack Rollins, długoletni manager takich gwiazd komedii jak: Woody Allen, David Letterman, Billy Crystal, Robin Williams czy Lenny Bruce. Z Allenem jego współpraca była długa i owocna.

Rollins urodził się w Nowym Jorku i właśnie z tym miastem związana jest jego cała zawodowa kariera. Wraz z Charlesem H. Joffe współprodukował wiele filmów Woody'ego Allena, a współpracował z nim już od lat 50-tych.

Rollins i Joffe pracowali z Allenem od 1969 do 1993 roku, a powstały wtedy tak znane filmy tego twórcy, jak m.in.: "Bierz forsę i w nogi", "Annie Hall" (Oscar!), "Manhattan", "Bananowy czubek", "Śpioch", "Hannah i jej siostry", "Zelig", "Złote dni radia" oraz "Zbrodnie i wykroczenia". Jednak najwięcej o współpracy Woody'ego Allena i Jacka Rollinsa mówi film "Danny Rose z Broadwayu". Była to historia managera gwiazd komedii, w którego postać wcielał się Allen. Ten bohater wzorowany był luźno właśnie na Rollinsie. Zresztą sam zagrał w filmie małą rolę.

Jego słynnymi klientami w latach 50-tych byli Harry Belafonte, Lenny Bruce, komediowy duet Mike Nichols i Elaine May. Z Allenem współpracował od końca lat 50-tych.

Odeszła prawdziwa legenda amerykańskiej rozrywki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz