czwartek, 25 czerwca 2015

Indiana Jones, 007, Han Solo


Magazyn "Empire" przeprowadził wśród swoich czytelników głosowanie na najpopularniejszą postać występującą w filmach i serialach. W tym plebiscycie pierwsze miejsce zajęli Indiana Jones i Walter White. Widzowie ciągle lubią legendarnych filmowych i telewizyjnych bohaterów.

Postać stworzona przez Harrisona Forda w czterech filmach nie miała sobie równych, ale tuż za nią znalazł się sam 007. Harrison Ford znalazł się też na miejscu trzecim, bowiem widzowie bardzo lubią również Hana Solo. Jak widać na czołowych pozycjach znalazły się postacie wymyślone przez George'a Lucasa. Indiana Jones powrócić ma do kina w 2018 roku, jeszcze w tym roku w kinach zobaczymy Jamesa Bonda i Hana Solo.

James Bond to słynny agent 007 w postać którego wcielało się wielu już aktorów, a obecnie gra go Daniel Craig. W listopadzie zobaczymy go w kinach w filmie "Spectre".

Na tej liście znalazła się tylko jedna postać kobieca. To Ripley z serii filmów o "Obcym", której rolę zagrała Sigourney Weaver. I tutaj spodziewany jest powrót aktorki do tej roli.

Wśród telewizyjnych bohaterów zwyciężył Walter White z serialu "Breaking Bad", wyprzedzając Tyrona Lannistera z "Gry o tron" oraz Homera Simpsona z serialu "Simpsonowie".

W ankiecie wzięło udział 10000 osób, można ją więc uznać za wiarygodny głos współczesnej publiczności. Oto pełne zestawienia w tym głosowaniu.

Top 10 Największych Filmowych Postaci

1. Indiana Jones
2. James Bond
3. Han Solo - Gwiezdne wojny
4. Batman
5. Ellen Ripley - Obcy
6. Joker - filmy o Batmanie
7. John McClane - Szklana pułapka
8. Tyler Durden - Podziemny krąg
9. Darth Vader - Gwiezdne wojny
10. Dude - Big Lebowski

Top 10 Największych Telewizyjnych Postaci

1. Walter White - Breaking Bad
2. Tyrion Lannister - Gra o tron
3. Homer Simpson - Simpsonowie
4. Doktor - Doctor Who
5. Tony Soprano - Rodzina Soprano
6. Sherlock Holmes - Sherlock
7. Buffy
8. Jack Bauer - Przez 24 godziny
9. Omar Little - Prawo ulicy
10. Frank Underwood - House Of Cards

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz