wtorek, 9 czerwca 2015

Budżet "Wiedźmina 3" zwrócił się pierwszego dnia


Znana jest już liczba sprzedanych kopii gry "Wiedźmin 3: Dziki gon" na całym świecie. Jesteście gotowi? Według oficjalnego komunikatu producenta, firmy CD Project, do nabywców trafiło 4 mln kopii.

Gra trafiła do sprzedaży trzy tygodnie temu i tylko przez pierwsze dwa tygodnie sprzedano jej 4 mln egzemplarzy. Mimo pewnych niedociągnięć gry i nasilającej się fali krytyki pod względem "Wiedźmina", można już świętować spektakularny sukces tej produkcji na całym świecie. Z tej okazji CD Project wydało specjalne oświadczenie:

Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję. - powiedział Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT.

Najnowszy tytuł CD PROJEKT-u został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez media, jak i graczy, osiągając na Metacritic - serwisie agregującym oceny, średnią powyżej 90 na każdej z obsługiwanych platform sprzętowych.

Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia. – dodaje Kiciński.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz